CLAMP’ın Cardcaptor Sakura: Clear Card Anime Serisi 7 Ocak’ta Başlıyor

CLAMP’ın Cardcaptor Sakura: Clear Card Anime Serisi 7 Ocak’ta Başlıyor

0
PAYLAŞ

Cardcaptor Sakura: Clear Card’ın animesinde 1998’deki ilk seriden birçok isim geri dönüyor ve yapım yine Madhouse tarafından uyarlanıyor.

CLAMP’ın ünlü Cardcaptor Sakura serisinin devamı olan Cardcaptor Sakura: Clear Card anime uyarlaması 7 Ocak’ta yayına başlıyor. Ana karakterlerin seslendirme sanatçılarının hepsi geri dönerken, kadroya yeni karakterlerle birlikte yeni seslendirme sanatçıları da ekleniyor.

1996’da yayına başlayan Cardcaptor Sakura mangası 12 ciltte toplanmıştı. Madhouse tarafından yapılan anime uyarlaması ise 1998’de başlamış ve 70 bölüm sürmüştü. Animenin televizyon serisi ülkemizde de yayınlanmıştı. Serinin ayrıca iki sinema filmi bulunuyor.

Yıllar içinde birçok farklı başlığa imza atan CLAMP, Tsubasa: Reservoir Chronicle serisinde Sakura’daki çeşitli karakterleri farklı şekillerde yeniden ziyaret etmişti. Geçtiğimiz sene ise Cardcaptor Sakura’nın kendi evrenine Clear Card manga hikayesiyle birlikte geri döndü. Şimdiye kadar 3 ciltte toplanan yeni manga, yayına devam ediyor.

Cardcaptor Sakura: Clear Card fragmanı:

İlk hikayenin bitişinden iki sene sonra geçen Clear Card’da, Sakura pelerinli bir figürün olduğu gizemli bir rüya görür. Rüyasından sonra kendi kartlarının yüzeyi transparan bir hal alır ve Sakura artık onları kullanamadığını fark eder. Yeni bir anahtarla birlikte Sakura ve arkadaşları, ortaya çıkan yeni kartları yakalamanın peşine düşerler.

ccscc02

Seriye katılacak yeni karakterlerden biri Akiho Shinomoto. Karakter fragmanı geçtiğimiz gün yayınlanan Akiho’nun seslendirme sanatçısı Macross Delta’da Freyja Wion’un sesi olan Minori Suzuki olacak. Fragmanda Sakura, Akiho’ya birbirlerine benzediklerinden bahsediyor:

Yeni karakterlerden bir diğeri ise Yuna D. Kaito. Yuna, Akiho’nun bakıcısı ve birlikte Eriol’un evinde kalıyorlar. Yuna’nın seslendirme sanatçısı da Shigatsu wa Kimi no Uso’da Kousei Arima’yı seslendiren Natsuki Hanae olacak:

ccscc9

İlk serideki karakterlerin seslendirme sanatçıları ise geri tam kadro geri dönüyor: Sakura Tange’yi Sakura Kinomoto, Aya Hisakawa’yı Keroberos, Junko Iwao’yu Tomoyo Daidouji, Motoko Kumai’yi Syaoran Li, Megumi Ogata’yı Yukito Tsukishiro/Yue, Tomokazu Seki’yi Touya Kinomoto, Nozomu Sasaki’yi Eriol Hiiragizawa ve Emi Shinohara’yı Kaho Mizuki olarak tekrar izleyeceğiz.

Cardcaptor Sakura: Cleard Card animesi, ilk seriyi de uyarlayan Madhouse tarafından yapılıyor. 1998’deki TV serisinin, iki filmin ve OAV’nin yönetmenliğini yapan Morio Asaka, Clear Card’ın da yönetmeni olarak geri dönüyor. CLAMP ekibinden Nanase Ohkawa animenin senaryosunu hazırlıyor. Gene CLAMP ekibinden Mokona tarafından yapılan karakter tasarımlarını, kostümleri ve kart tasarımlarını ise ilk TV serisinde ve filmlerinde çalışan Kunihiko Hamada animeye uyarlıyor.

Serinin açılış parçası Maaya Sakamoto’dan CLEAR ve kapanış parçası da Saori Hayami’den Jewelry olacak. Maaya Sakamoto daha önce ilk serinin üçüncü açılış parçası olan Platinum’u seslendirmişti. Sakamoto aynı zamanda yıllar içinde birçok CLAMP projesine de müziğiyle katkıda bulundu.

Cardcaptor Sakura: Cleard Card mangasının Japonya’da Eylül ayında raflarda olan 3. cildinin yanında bir de OAV bölümü dağıtıldı. Cardcaptor Sakura: Clear Card Prologue – Sakura and the Two Bears adlı OAV bölümü, eski seri ile yeni serinin arasında geçen bir tür bağlayıcı bölüm niteliğindeydi.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK