Antarktika’ya Keşif Yolculuğu “A Place Further Than the Universe” Anime Serisinin Fragmanı...

Antarktika’ya Keşif Yolculuğu “A Place Further Than the Universe” Anime Serisinin Fragmanı ve Karakterleri

0
PAYLAŞ

Madhouse tarafından yapılan ve Antarktika’ya uzanan bir keşif yolculuğunu anlatan yeni anime serisi 2 Ocak’ta başlıyor.

Kadokawa’nın Madhouse tarafından yapılan orijinal anime serisi A Place Further Than the Universe (Uchuu Yorimo Tooi Basho), 2 Ocak’ta yayına başlıyor.

Animede “evrenin ötesinde bir yer” olan Güney Kutbu’na gitmek isteyen bir grup lise öğrencisinin hikayesi anlatılıyor. Karakterler ekstrem koşullarla mücadele etmeyi ve birlikte büyümeyi öğreneceklerdir.

Orijinal serinin karakterleri şu şekilde:

Mari Tamaki (Seslendirme: Inori Minase) – Neşeli bir lise öğrencisi. İyi huylu ve arkadaşları tarafından takdir edilen biri olsa da kendine ait bir yer bulmakta veya bir lider olmakta başarılı değil. Merak dolu olmasının yanında biraz korkak ve çekingen. Takma adı “Kimari”.

antarctic01

Shirase Kobuchizawa (Seslendirme: Kana Hanazawa) – Kimari ile aynı okula giden bir başka öğrenci. Güzelliğiyle dikkatleri üzerine çekmesine rağmen utangaç ve sohbet etmede başarılı değil. Konuştuğunda elinde olmadan kötü şeyler söyler ve yanlış anlaşılmalara yol açar. Bu yüzden az arkadaşı vardır. Okulda ona gizlice “Antarctica” derler. Annesi üç yıl önce bir keşif grubuyla birlikte kaybolmuştur.

antarctic02

Hinata Miyake (Seslendirme: Yuka Iguchi) – Her zaman yapacak eğlenceli bir şeyler arayan, merak dolu bir kız. Cana yakın ve herkesle iyi geçinebilir. Çocukluğundan beri kendi isteğiyle sınıf başkanı ve okul komitesi gibi sorumlulukları üstlenmiş bir lider. Ancak yaşadığı bir olay sonrası liseyi bırakmış ve şu anda bir markette yarı zamanlı olarak çalışıyor.

antarctic04

Yuzuki Shiraishi (Seslendirme: Saori Hayami) – Kimari ve arkadaşlarından bir yaş küçüktür. Çocukluğundan beri oyuncu olarak çalışmaktadır. Olgun ve nazik bir karakteri vardır. Her zaman çalıştığı için yakın arkadaş edinemediğinden dolayı endişelidir.

antarctic03

Gin Toudou (Seslendirme: Mamiko Noto) – Sivil Antarktika keşif grubu Antarctic Challenge’ın lideridir. Lisede Shirase’nin annesini tanıyan Gin, onun teşvikiyle keşif grubuna katılmıştır. Aynı zamanda Sihrase’nin annesinin üç yıl önce kaybolduğu keşif grubunun da bir üyesi olduğundan sorumluluk duygusu taşır. Liderlik becerilerine güvenir ama bazen sessiz kalması yanlış anlaşılmalara yol açar.

antarctic05

Kanae Maekawa (Seslendirme: Yoko Hikasa) – Gin’in komutan yardımcısıdır. Shirase’nin annesini ve Gin’i, önceki Antarktika keşif grubundan tanır. Çok hızlı ve çok fazla konuşan Kanae, erkekler arasında da oldukça popülerdir. Fazla konuşmayan Gin’in yerine tüm tartışmaları Kanae halleder.

antarctic06

Yumiko Samejima (Seslendirme: Lynn) – Antarktika keşif grubunun baş aşçısıdır. Okinawa’dan olmasına rağmen soğuğa karşı dirençli ve canlı bir kadındır. Kimari’ye ve arkadaşlarına danışmanlık ve öğretmenlik yapar ve her zaman konuşabilecekleri birisi haline gelir.

antarctic07

Atsuko Ishizuka‘nın yönetmenliğini yapacağı serinin senaryosunu Jukki Hanada hazırlıyor. İkili daha önce No Game, No Life serisinde de birlikte çalışmışlardı. Serinin karakter tasarımlarını yapan Takahiro Yoshimatsu (Hunter × Hunter 2011, Trigun) aynı zamanda baş animasyon yönetmeni. Animasyonu Madhouse tarafından yapılan A Place Further Than the Universe’ün prodüktörü ise Kenji Nakamoto.

Orijinal anime serisinin bir de manga adaptasyonu yapılıyor. Nene Yoimachi tarafından çizilen manga serisi, Kadokawa’nın Comic Alive dergisinde bu ay yayına başladı.

PAYLAŞ
Önceki makaleCLAMP’ın Cardcaptor Sakura: Clear Card Anime Serisi 7 Ocak’ta Başlıyor
Sonraki makaleAnime Gösterim/Atölye – Wolf Children
Grafik ve web tasarımcısı. Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Grafik Tasarımı’ndan mezun. Bilge Adam’da grafik ve web tasarımı, Anima Okul’da Dijital İllüstrasyon ve Konsept Tasarımı eğitimlerini tamamladı. Araya birkaç dönem Japonca sıkıştırdı. Geçtiğimiz yıllar içinde online ve basılı çeşitli yayınlarda anime ve manga üzerine yazıları ve röportajları yayınlandı; bunlardan en uzunu Oyungezer’de 6 yıl süren anime köşesi oldu. Anime film gösterimleri ve etkinlikler düzenledi. İçerik editörlüğü yaptı. Şu anda Manganimetr’de yazıyor. Yandan yandan figür koleksiyonu yapar, dizilere sarar, Doctor Who’yu ayrı bir sever, koşturur. Ortaya bir çıkıp bir kaybolabilir.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK