School Live! Live-Action Filmi 2018’de Gösterimde

School Live! Live-Action Filmi 2018’de Gösterimde

0
PAYLAŞ

Zombi saldırısı altındaki bir dünyada okullarında barikat kurarak hayatta kalmaya çalışan bir grup öğrencinin yaşadıklarını bu sefer de live-action film olarak izleyeceğiz.

Norimitsu Kaihou ve Sadoru Chiba’nın School Live! (Gakkou Gurashi!) adlı psikolojik korku mangasının live-action film uyarlamasının yolda olduğu, Japonya’nın Manga Time Kirara Forward dergisinin son sayısında yapıldı.

Bir zombi salgını sonrasında bildikleri kadarıyla etraflarında hayatta kalan son insanlar olan bir grup öğrencinin okullarında barikatlar kurarak burada yaşamaya çalışmalarını anlatan manga, 2012 yılında Manga Time Kirara Forward dergisinde yayınlanmaya başladı. Bu yılın Eylül ayında yayına kısa bir ara veren manga, şimdiye kadar 9 ciltte toplandı ve Aralık ayında geri dönerek düzenli yayınına devam edecek.

gakkougurashi02

Serinin 12 bölümden oluşan bir anime adaptasyonu ise 2015 yılında Lerche (Assassination Classroom, Carnival Phantasm, Kuzu no Honkai) stüdyosu tarafından yapılmıştı. Animenin yönetmeni Masaomi Andou (Kuzu no Honkai, White Album 2), senaristi Norimitsu Kaihou (Danganronpa 3), animasyon yönetmeni ise Keiko Kurosawa (Assassination Classroom, Kuzu no Honkai, Danganronpa 3) ve Makoto Iino (Dog Days 3, Akashic Records of Bastard Magic Instructor) olmuştu.

Animede serinin karakterlerinden Yuki Takeya’yı Inori Minase (Re: Zero – Rem, DanMachi – Hestia), Kurumi Ebisuzawa’yı Ari Ozawa (Gekkan Shoujo Nozaki-kun – Chiyo), Miki Naoki’yi Rie Takahashi (Re: Zero – Emilia, KonoSuba – Megumin), Yuuri Wakasa’yı Mao (Uchouten Kazoku 2 – Seiran, Durarara!!x2 Shou – Vorona) seslendirmişti.

Live-action film uyarlamasının Japonya’da 2018’de gösterime girmesi planlanıyor.

PAYLAŞ
Önceki makale3D Kanojo Animeye Uyarlanıyor
Sonraki makaleJunji Ito “Collection” Anime Serisi Detayları
Grafik ve web tasarımcısı. Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Grafik Tasarımı’ndan mezun. Bilge Adam’da grafik ve web tasarımı, Anima Okul’da Dijital İllüstrasyon ve Konsept Tasarımı eğitimlerini tamamladı. Araya birkaç dönem Japonca sıkıştırdı. Geçtiğimiz yıllar içinde online ve basılı çeşitli yayınlarda anime ve manga üzerine yazıları ve röportajları yayınlandı; bunlardan en uzunu Oyungezer’de 6 yıl süren anime köşesi oldu. Anime film gösterimleri ve etkinlikler düzenledi. İçerik editörlüğü yaptı. Şu anda Manganimetr’de yazıyor. Yandan yandan figür koleksiyonu yapar, dizilere sarar, Doctor Who’yu ayrı bir sever, koşturur. Ortaya bir çıkıp bir kaybolabilir.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK