MangAnimeTR Anime Gösterim/Atölye – Patema Inverted (16 Aralık)

MangAnimeTR Anime Gösterim/Atölye – Patema Inverted (16 Aralık)

0
PAYLAŞ

mangAnime Türkiye’nin Kış Sezonu anime film gösterimi ve atölye çalışmaları, 2013 yapımı bir bilimkurgu hikayesi olan Patema Inverted ile start alıyor.

Film ‘Eve no Jikan’ ve ‘Pale Cocoon’un yönetmeni Yasuhiro Yoshiura’nın yarattığı orijinal bir hikaye. Film gösterimiyle başlayacak etkinlik, sonrasında filmin analizi ve izleyicilerle beraber sohbet ile devam edecek.

Etkinlik ücretsizdir, tüm sinema ve anime meraklılarına açıktır.

Etkinliğin Facebook etkinlik sayfasına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Not: Etkinliğe katılanlar arasından iki kişi atölye sonunda yapılacak çekiliş ile, Kuzgun Çizgiromanevi’nin ve Gerekli Şeyler’in hediyesi olan birer manga seti kazanacak. Ayrıca sürpriz hediyelerimiz de mevcut.

Patema Inverted (Sakasama no Patema)
Yakın bir gelecekte, insanlık yerin altındaki upuzun yeraltı tünellerinde yaşamaktadır. Prenses Patema bu topluluğun heyecanlı olduğu kadar, aynı zamanda korkusuz bir üyesi. Fakat onun bile gitmesinin yasak olduğu bazı bölgeler var. Patema merakına yenik düşüp bu yasak tünellerden birine girer ve dipsiz gibi duran bir kuyuya düşer. Burada onu ters dönmüş bir dünya ve Age isminde bir genç karşılayacak. Patema’nın tuhaf macerası böyle başlamakta; bakalım evine geri dönmeyi başarabilecek mi?

Yıl: 2013
Süre: 100 dk.
Dil: Japonca seslendirme, Türkçe altyazı
Tür: Bilimkurgu, macera, drama
Yapım: Purple Cow Studio Japan
Yönetmen: Yasuhiro Yoshiura
Orijinal Eser: Yasuhiro Yoshiura
Senaryo: Yasuhiro Yoshiura
Müzik: Michiru Oshima
Karakter Tasarım: Daisuke Mataga
Sanat Yönetmeni: Yuuji Kaneko

Seslendirme Kadrosu
Age: Nobuhiko Okamoto
Patema: Yukiyo Fujii
Jack: Hiroki Yasumoto
Kaho: Maaya Uchida
Lagos: Masayuki Katou
Porta: Shintarou Oohata
G: Shinya Fukumatsu
Izamura: Takaya Hashi

PAYLAŞ
Önceki makaleJaponya’da 2017’nin En Çok Satan Manga Serileri, Ciltleri ve Romanları
Sonraki makalemangAnimeTR Söyleşi: Anime ve Mangada Kadının Bakışı – Kadına Bakış (24 Aralık)
Grafik ve web tasarımcısı. Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Grafik Tasarımı’ndan mezun. Bilge Adam’da grafik ve web tasarımı, Anima Okul’da Dijital İllüstrasyon ve Konsept Tasarımı eğitimlerini tamamladı. Araya birkaç dönem Japonca sıkıştırdı. Geçtiğimiz yıllar içinde online ve basılı çeşitli yayınlarda anime ve manga üzerine yazıları ve röportajları yayınlandı; bunlardan en uzunu Oyungezer’de 6 yıl süren anime köşesi oldu. Anime film gösterimleri ve etkinlikler düzenledi. İçerik editörlüğü yaptı. Şu anda Manganimetr’de yazıyor. Yandan yandan figür koleksiyonu yapar, dizilere sarar, Doctor Who’yu ayrı bir sever, koşturur. Ortaya bir çıkıp bir kaybolabilir.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK