Junji Ito “Collection” Anime Serisi Detayları

Junji Ito “Collection” Anime Serisi Detayları

1
PAYLAŞ

Korku yazarı Junji Ito’nun hikayelerinden uyarlanacak olan yeni anime serisinin yayın tarihi, fragmanı, yeni ana görseli ve seslendirme sanatçıları gelişmeleri paylaşıldı.

Ünlü korku yazarı Junji Ito’nun hikayelerinden uyarlanacağı duyurulan Junji Ito “Collection” anime serisi, Japonya’da 7 Ocak 2018’de yayınlanmaya başlayacak.

Duyuru daha önce Ito’nun hangi hikayesinin uyarlanacağına açıklık getirmemişti. Şimdi ise anime hem 11 ciltlik Junji Ito Masterpiece Collection (Ito Junji Kessaku-shuu) serisinden, hem de Fragments of Horror kitabından seçilmiş hikayeleri uyarlayacak gibi görünüyor.

Animasyonu Studio DEEN tarafından yapılacak animenin yönetmeni ve karakter tasarımcısı Shinobu Tagashira olacak. Daha önce Diabolik Lovers serisinin yönetmeni olan Shinobu Tagashira, Hunter x Hunter: Greed Island, Shounen Onmyouji ve The Law of Ueki serilerinin de karakter tasarımcısıydı. Serinin senaryosunu ise Kaoru Sawada (Diamond Daydreams) hazırlıyor. Daha önce gerilim serisi Higurashi no Naku Koro Ni’nin Kai, Rei ve Kira başlıklarında çalışan Hozumi Gouda ses yönetmenliğini yapıyor ve Yuuki Hayashi (My Hero Academia) serinin müzikleri üzerinde çalışıyor.

Yönetmen Shinobu Tagashira tarafından hazırlanan yeni ana görselde Ito’nun çalışmalarından altı karakter yer alıyor: Fuchi (“Fashion Model”), Tohru Oshikiri (“Oshikiri Idan”), Tomie (Tomie serisinden), Souichi (“Souichi” serisinden), Handsome Man at the Crossroads (“Shibito no Koiwazurai”) ve Yuuko (“Namekuji Shoujo”).

junjiitocollectionanime02

Animenin görselinde yer alan hikayelerdeki karakterlerin seslendirme sanatçıları ise şu şekilde:

Mami Koyama – Fuchi (görselde en solda)
Hiro Shimono – Oshikiri (görselde soldan ikinci)
Rie Suegara – Tomie – (görselde soldan üçüncü)
Yuji Mitsuya – Souichi (görselde soldan dördüncü)
Hikaru Midorikawa – Handsome Man at the Crossroads (görselde sağdan ikinci)
Kaori Nazuka – Yuuko (görselde en sağda)

Karakterler animenin ana görselinde yer almasına ve seslendirme sanatçısı bilgileri paylaşılmasına rağmen animenin resmi sitesinin “Hikaye” sayfasının en sonunda ilginç bir not var: “Ancak buradaki bölümler gerçekten de televizyonda yayınlanacak mı? Eğer yayınlanırsa hangi sırada yayınlanacak? Kim, hangi rolü oynayacak?” deniyor. Kimi izleyiciler bu sözlerden yola çıkarak paylaşılan görseldeki hikayelerin hepsinin belki de animede ya da televizyon yayınında görülmeyebileceğini iddia ediyor.

Bu yıl bir manga yaratıcısı olarak 30. yılını kutlayan Ito’nun Uzumaki ve Tomie mangaları daha önce live-action filmlere, GYO mangası ise Ufotable stüdyosu tarafından 2012 yılında OAV animeye uyarlanmıştı. Bu üç başlık ve Fragments of Horror (Ma no Kakera) mangası ise Amerika’da Viz Media tarafından lisanslanıp İngilizce olarak yayınlanmış durumda. Ito’nun ayrıca Flesh Colored Horror mangası ComicsOne tarafından, Museum of Terror mangası Dark Horse Comics tarafından ve Junji Ito’s Cat Diary: Yon & Mu mangası Kodansha Comics tarafından lisanslanarak İngilizce olarak yayınladı.

Junji Ito’nun Uzumaki adlı mangası, Gerekli Şeyler tarafından Türkçe olarak yayınlanıyor.

Ito en son Osamu Dazai’nin romanı No Longer Human (Ningen Shikkaku) eserinin manga uyarlaması üzerinde çalışıyor. Dazai’nin romanı, Japonya’nın modern klasiklerinden kabul ediliyor ve en çok satan ikinci roman olma özelliğine sahip. No Longer Human, daha önce Usamaru Furuya (Lychee Light Club) tarafından 3 ciltlik bir mangaya da uyarlanmıştı. Anime olarak 2009’da Aoi Bungaku serisi içinde dört bölüme uyarlanan ve Bungou Stray Dogs‘da bir karakterin adına ve kitaptan bazı temalara esin kaynağı olan eser, 2009’da Genjiro Arato’nun yönetmenliğini yaptığı Fallen Angel (Japonya’da “Ningen Shikkaku”) adlı bir filme uyarlanmıştı. Kitabın yayınlanmasından kısa süre sonra intihar etmesi sebebiyle bir çok kişi tarafından No Longer Human, Osamu Dazai’nin bir nevi vasiyeti olarak görülür.

PAYLAŞ
Önceki makaleSchool Live! Live-Action Filmi 2018’de Gösterimde
Sonraki makale“Kono Light Novel ga Sugoi!” Listesi 2018’in Light Novel (Hafif Roman) Sıralamalarını Açıkladı
Grafik ve web tasarımcısı. Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Grafik Tasarımı’ndan mezun. Bilge Adam’da grafik ve web tasarımı, Anima Okul’da Dijital İllüstrasyon ve Konsept Tasarımı eğitimlerini tamamladı. Araya birkaç dönem Japonca sıkıştırdı. Geçtiğimiz yıllar içinde online ve basılı çeşitli yayınlarda anime ve manga üzerine yazıları ve röportajları yayınlandı; bunlardan en uzunu Oyungezer’de 6 yıl süren anime köşesi oldu. Anime film gösterimleri ve etkinlikler düzenledi. İçerik editörlüğü yaptı. Şu anda Manganimetr’de yazıyor. Yandan yandan figür koleksiyonu yapar, dizilere sarar, Doctor Who’yu ayrı bir sever, koşturur. Ortaya bir çıkıp bir kaybolabilir.

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK