Satoshi Hase ve Redjuice’un Beatless Anime Serisi Ocak 2018’de Başlıyor

Satoshi Hase ve Redjuice’un Beatless Anime Serisi Ocak 2018’de Başlıyor

0
PAYLAŞ

2018’in başında göreceğimiz kış serilerinden Beatless için hazır mısınız? Serinin Redjuice tarafından tasarlanmış karakterleri, kadrosu, hikayesi ve ilk kısa tanıtım fragmanı haberimizde!

Hikayesini Satoshi Hase‘nin yazdığı ve illüstrasyonlarını Redjuice‘un hazırladığı bilimkurgu romanı Beatless animeye uyarlanıyor.

12 Ocak 2018‘de yayına başlayacak olan anime, Japonya’da MBS, TBS ve BS-TBS’in “Animeism” programı içerisinde yer alacak. Animeism programı içerisinde yayınlanan tüm serilerin özel yayın haklarını satın alan Amazon, Amazon Prime Video servisi üzerinden lisansladığı serileri 200 ülkede birden yayınlıyor.

Beatless, Kadokawa’nın Newtype dergisinde 2011-2012 yıllarında arasında yayınlandıktan sonra 2012’nin sonunda tek ciltte toplanarak Japonya’da piyasaya çıkmıştı. 2014 yılında Tokyo Otaku Mode tarafından lisanslandı ve İngilizce çevirileri online olarak yayınlandı. Online yayınlanan İngilizce çeviride kullanılan “animasyon versiyonları” ise Wit Studio (Attack on Titan, The Ancient Magus’ Bride) ve animatör Satoshi Kadowaki (Guilty Crown ve Attack on Titan’ın baş animasyon yönetmeni) tarafından hazırlanmıştı.

Animenin içinde henüz konuşma geçmeyen kısa bir tanıtım fragmanı da yayınlandı:

Anime serisinin stüdyosu ise Diomedea (Nogizaka Haruka no Himitsu, Fuuka, Kantai Collection, Shinryaku! Ika Musume) olacak. Serinin yönetmeni Seiji Mizushima (Fullmetal Alchemist, Expelled from Paradise) olarak duyuruldu. Tatsuya Takahashi (The IDOLM@STER Cinderella Girls, Eromanga Sensei) ve Go Zappa (Koihime Musou, A Bridge to the Starry Skies) ise senaryo üzerinde çalışıyorlar.

Birçok VOCALOID projesinde yaptığı popüler çalışmalarla ünlenen, Supercell grubunun üyesi olan ve Guilty Crown, Harmony, Empire of Corpses, Genocidal Organ gibi yapımların orijinal karakter tasarımcısı olan Redjuice’un hazırladığı Beatless’in illüstrasyonlarından yola çıkarak animenin karakter tasarımları da Hiroko Yaguchi (Un-Go, Aikatsu!) tarafından yapılıyor.

“İnsanın zekasını aşan son derece gelişmiş bir AI’ın yaratılmasıyla birlikte, insanoğlunun henüz tam olarak kavrayamadığı ve insan teknolojisi için çok ileri düzeyde olan varlıklar ortaya çıkmaya başlar. Siyah tabut şeklinde bir cihazla donatılmış bir hIE (humanoid Interface Elements) olan Lacia da bu varlıklardan biridir. 17 yaşındaki Arato Endo, günün birinde yapay Lacia ile karşılaşır. Bu yapay canlılar hangi amaçla yaratılmıştır? Yapay canlıların ve insanların bir arada var olabilmesine dair tüm soruların ortasında 17 yaşındaki bir çocuk bir karar verecektir…”

Serinin karakterlerinin seslendirme sanatçıları da resmi sitesi üzerinden paylaşıldı:

Lacia – Nao Toyama
beatless_lacia

Kouka – Misako Tomioka
beatless_kouka

Snowdrop – Hiromi Igarashi
beatless_snowdrop

Saturnus – Shino Shimoji
beaatless_saturnus

Methode – Sora Amamiya
beatless_methode

Beatless şimdiye kadar çeşitli manga ve yan hikayelere de uyarlandı:

– 2014 yılında Ptolemy’s Singularity (Tendou no Singularity) adlı yan hikaye Gun Snark (Attack on Titan: No Regrets) tarafından yazılan ve çizimleri Mitsuru Ohsaki (Onimusha: Night Of Genesis) tarafından yapılan bir manga olarak yayınlanmaya başladı. Manga halen yayına devam ediyor.
beatless-ptolemys-singularity-manga

– Orijinal romanın manga uyarlaması Beatless – Dystopia adıyla Kagura Uguisu tarafından Kadokawa’nın Shounen Ace dergisinde 2012-2013 yılları arasında yayınlandı ve 2 ciltte toplandı.
beatless_dystopia_manga

– Kila tarafından çizilen 4-koma türünde Beatless adlı tek ciltlik bir mangaya da uyarlandı. Manga Kadokawa’nın 4-Koma Nano A dergisinde 2011’de yayınlandı.
beatless_kila_manga

PAYLAŞ
Önceki makale“Kono Light Novel ga Sugoi!” Listesi 2018’in Light Novel (Hafif Roman) Sıralamalarını Açıkladı
Sonraki makale“Kamp Animesi” Yurucamp Ocak’ta Başlıyor
Grafik ve web tasarımcısı. Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Grafik Tasarımı’ndan mezun. Bilge Adam’da grafik ve web tasarımı, Anima Okul’da Dijital İllüstrasyon ve Konsept Tasarımı eğitimlerini tamamladı. Araya birkaç dönem Japonca sıkıştırdı. Geçtiğimiz yıllar içinde online ve basılı çeşitli yayınlarda anime ve manga üzerine yazıları ve röportajları yayınlandı; bunlardan en uzunu Oyungezer’de 6 yıl süren anime köşesi oldu. Anime film gösterimleri ve etkinlikler düzenledi. İçerik editörlüğü yaptı. Şu anda Manganimetr’de yazıyor. Yandan yandan figür koleksiyonu yapar, dizilere sarar, Doctor Who’yu ayrı bir sever, koşturur. Ortaya bir çıkıp bir kaybolabilir.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK