Mahou Shoujo Ore Komedi Mangası Animeye Uyarlanıyor

Mahou Shoujo Ore Komedi Mangası Animeye Uyarlanıyor

0
PAYLAŞ

Mahou Shoujo Ore, sihirli kızların dünyasına bambaşka bir soluk getirmeye hazırlanıyor.

Son yıllarda mahou shoujo (magical girl/sihirli kız) türü serilere farklı yaklaşımlar görmeye alıştık diyebiliriz. Türün tüm klişelerini kırarak çok daha karanlık ve psikolojik ağırlıklı seriler çıkmaya başladığı gibi, tabii ki parodileri de çıkıyor. İşte karşınızda “Mahou Shoujo Ore”.

Hikayede fazla popüler olmayan yeni bir idol grubunun üyesi Saki Hino, Star Rice adlı popüler bir başka idol grubundan olan Mohiro Mikage’den hoşlanmaktadır. Hoşlandığı çocuk şeytanlar tarafından kaçırılınca onu kurtarmak için şartlarını fazla sorgulamadan yakuza ile anlaşma yaparak “sihirli kız” olmayı kabul eder. Dönüştüğü yeni formu ise beklediği gibi sevimli bir sihirli kız değil, gayet kaslı ve yakışıklı bir erkektir. Üstelik Mikage, Saki’nin yeni halinden oldukça etkilenmiş görünmektedir.

Icchokusen Moukon tarafından çizilen bir web manga olarak 2012’de başlayan Mahou Shoujo Ore’nin şimdiye kadar 2 cildi basıldı.

Newtype dergisinin son sayısında duyurulan komedi animesinin bahar sezonuyla birlikte Nisan 2018’de başlaması planlanıyor. Pierrot+ (Tegami Bachi, Beelzebub, Sabagebu!) animasyon stüdyosu tarafından yapılan adaptasyonun yönetmeni Itsuro Kawasaki (Densetsu no Yuusha no Densetsu, Sengoku Basara, Chrome Shelled Regios) olacak. Serinin karakter tasarımları da Yukiko Ibe (Nanatsu-iro Drops) tarafından hazırlanıyor.

Animede Saki Hino’yu Kaito Ishikawa (One Punch Man – Genos, Haikyuu!!- Kageyama Tobio), Mohiro Mikage’yi Wataru Hatano (Fairy Tail – Gajeel) seslendirecek.

mahou-shoujo-ore-02

PAYLAŞ
Önceki makaleMacross Delta Filminin Fragmanı ve Posteri Yayınlandı
Sonraki makaleAlita: Battle Angel Live-Action Filminin İlk Fragmanı Yayınlandı
Grafik ve web tasarımcısı. Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Grafik Tasarımı’ndan mezun. Bilge Adam’da grafik ve web tasarımı, Anima Okul’da Dijital İllüstrasyon ve Konsept Tasarımı eğitimlerini tamamladı. Araya birkaç dönem Japonca sıkıştırdı. Geçtiğimiz yıllar içinde online ve basılı çeşitli yayınlarda anime ve manga üzerine yazıları ve röportajları yayınlandı; bunlardan en uzunu Oyungezer’de 6 yıl süren anime köşesi oldu. Anime film gösterimleri ve etkinlikler düzenledi. İçerik editörlüğü yaptı. Şu anda Manganimetr’de yazıyor. Yandan yandan figür koleksiyonu yapar, dizilere sarar, Doctor Who’yu ayrı bir sever, koşturur. Ortaya bir çıkıp bir kaybolabilir.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK