Kakegurui Live-Action TV Serisine Uyarlanıyor

Kakegurui Live-Action TV Serisine Uyarlanıyor

0
PAYLAŞ

Hikayesini Homura Kawamoto’nun yazdığı ve illüstrasyonlarını Tooru Naomura’nın yaptığı Kakegurui – Compulsive Gambler mangasının, live-action televizyon serisi olarak uyarlaması yapım aşamasında.

Yeni live-action, Japonya’da 14 Ocak 2018’de MBS’te, 16 Ocak’ta ise TBS’te yayına başlayacak. Serinin yönetmenliğini Tsutomu Hanabusa (Heroine Shikkaku, Asahinagu) yapıyor.

Duyuruyu kutlamak için serinin çizeri Tooru Naomura aşağıdaki yeni illüstrasyonu hazırlamış:
kakeguruiliveaction02

Ayrıca live-action serisinin resmi sitesi, hikayenin ana karakteri Yumeko’yu canlandıracak oyuncunun Minami Hamabe olduğunu duyurdu:

kakeguruiliveaction03

Kakegurui’nin hikayesi şu şekilde:

“Sadece ayrıcalıklı öğrencilerin kabul edildiği Özel Hyakkaou Akademisi’nde tuhaf bir gelenek vardır: Ders saatleri sona erdiğinde bütün okul büyük bahislerin oynandığı, kazanan ve kaybedenin sosyal statülerinin yerle bir olabildiği dev bir kumarhaneye dönüşmektedir. Bu okulda liderliği belirleyen akademik veya atletik yetenekler değil, karşındakini okuyabilme becerisi ve şanstır. Kazananların kaybedenleri ezdiği bu düzene herkes uymaktadır. Okula yeni transfer olan Yumeko Jabami adlı gizemli bir öğrenci ise büyük oynamanın ne demek olduğunu herkese gösterecektir.”

Manganın MAPPA (Yuuri!!! on ICE, Sakamichi no Apollon: Kids on the Slope, Zankyou no Terror) tarafından yapılan anime uyarlaması bu yılın Eylül ayında sona ermişti. Anime, kategorilerinde birçok başlığı birden ödüllendiren 2017 Newtype Anime Ödülleri’nde En İyi Anime, En İyi Yönetmen (Yuuichirou Hayashi), En İyi Senaryo (Yasuko Kobayashi), En İyi Karakter Tasarımı (Manabu Akita, Tooru Naomura) ödüllerini kazanan başlıklar arasında yer alıyor.

2014’te Square Enix’in Gangan Joker dergisinde yayına başlayan manga, şimdiye kadar 8 ciltte toplandı ve yayınlanmaya devam ediyor. Anime uyarlaması Japonya dışında Netflix tarafından lisanslandı.

PAYLAŞ
Önceki makaleClaymore’un Yaratıcısı Norihiro Yagi’nin Yeni Manga Serisi Duyuruldu
Sonraki makaleMangAnimeTR Etkinlik: Çocuklar İçin Plastik Model Atölyesi
Grafik ve web tasarımcısı. Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Grafik Tasarımı’ndan mezun. Bilge Adam’da grafik ve web tasarımı, Anima Okul’da Dijital İllüstrasyon ve Konsept Tasarımı eğitimlerini tamamladı. Araya birkaç dönem Japonca sıkıştırdı. Geçtiğimiz yıllar içinde online ve basılı çeşitli yayınlarda anime ve manga üzerine yazıları ve röportajları yayınlandı; bunlardan en uzunu Oyungezer’de 6 yıl süren anime köşesi oldu. Anime film gösterimleri ve etkinlikler düzenledi. İçerik editörlüğü yaptı. Şu anda Manganimetr’de yazıyor. Yandan yandan figür koleksiyonu yapar, dizilere sarar, Doctor Who’yu ayrı bir sever, koşturur. Ortaya bir çıkıp bir kaybolabilir.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK