Hiromu Arakawa, Fullmetal Alchemist Live-Action Filmi İçin Bonus Manga Bölümü Hazırlıyor

Hiromu Arakawa, Fullmetal Alchemist Live-Action Filmi İçin Bonus Manga Bölümü Hazırlıyor

0
PAYLAŞ

Filmin öncesini anlatacak olan Fullmetal Alchemist bonus manga bölümü, aynı zamanda Arakawa’nın manganın 2010’daki finalinden beri çizeceği ilk FMA bölümü olacak.

Fullmetal Alchemist live-action filminin resmi sitesi ve Twitter hesabı, Hiromu Arakawa‘nın hazırlayacağı bonus manga bölümünün kapak görselini ve hikayesini yayınladı. “Fullmetal Alchemist 0” olarak adlandırılan bonus manga bölümü aynı zamanda Arakawa’nın orijinal Fullmetal Alchemist mangasını bitirmesinin yedi yıl ardından gelen ilk FMA bölümü olma özelliğini taşıyor.

Film biletlerini ön satışta alan seyircilere ücretsiz olarak sunulacak olan bonus bölüm, filmin öncesini anlatacakmış ve Ed’in State Alchemist olmasının hemen ardından geçecekmiş. Ayrıca tüm hikayeyi tek seferde anlatacağı söylenen filmde Ed’in yaşı büyütülerek 20’ye çıkartılmış (manga başladığında Ed 15 yaşındaydı). 23 Aralık’tan itibaren biletleri alanlara ise Arakawa’nın illüstrasyonlarıyla yeni bir FMA 2018 takvimi armağan edilecekmiş.

fmabonusmanga02

Fullmetal Alchemist live-action dünya prömiyerini 25 Ekim’de Tokyo Uluslararası Film Festivali’nde gerçekleştirdi. Japonya’da 1 Aralık’ta 400’den fazla sinemada IMAX ve 4DX seçenekleriyle gösterime girecek. Amerika prömiyeri ise 19 Kasım’da Anime NYC’nin kapanış filmi olarak yapılacak. Amerika gösterimine filmin yönetmeni Fumihiko Sori de katılacak.

Ayrıca Amerika ve Avrupa dahil 190’dan fazla ülkede de gösterilecek olan filmin resmi sitesine göre bu live-action veya animasyon fark etmeksizin bir Japon filminin yapacağı en geniş uluslararası açılış olacak. Öte yandan bazı kaynaklar Japon film endüstrisinin zaman zaman bölgeleri “ülke” olarak listelediğini not düşüyor; örneğin Hong Kong sıklıkla Çin’den ayrı olarak listelenirmiş. Bu yüzden “190 ülke” tabirinin ne kadar doğru olduğunu film gösterime girdiğinde öğrenebileceğiz çünkü yayınlanacağı ülkelerin (ya da bölgelerin) tam listesi henüz açıklanmadı.

Filmde Edward Elric rolünde Ryosuke Yamada (Hey! Say! JUMP üyesi ve live-action Assassination Classroom’da Nagisa) yer alırken, tamamen CG olarak yapılacak Alphonse Elric’e Atomu Mizuishi (Garo – Makai no Hana) sesiyle ve motion capture ile hayat verecek. Winry Rockbell’i Tsubasa Honda (live-action Blue Spring Ride’da Futaba), Roy Mustang’i ise Dean Fujioka oynayacak. Filmin açılış parçası Misia tarafından söylenen “Kimi no Soba ni Iru yo” (I’m By Your Side) parçası olacak.

PAYLAŞ
Önceki makaleMangAnimeTR Anime Gösterim/Atölye – Koe no Katachi (11 Kasım 2017)
Sonraki makaleDARLING in the FRANXX Yeni Ana Görseli, Karakterleri ve Hikayesi Yayınlandı
Grafik ve web tasarımcısı. Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Grafik Tasarımı’ndan mezun. Bilge Adam’da grafik ve web tasarımı, Anima Okul’da Dijital İllüstrasyon ve Konsept Tasarımı eğitimlerini tamamladı. Araya birkaç dönem Japonca sıkıştırdı. Geçtiğimiz yıllar içinde online ve basılı çeşitli yayınlarda anime ve manga üzerine yazıları ve röportajları yayınlandı; bunlardan en uzunu Oyungezer’de 6 yıl süren anime köşesi oldu. Anime film gösterimleri ve etkinlikler düzenledi. İçerik editörlüğü yaptı. Şu anda Manganimetr’de yazıyor. Yandan yandan figür koleksiyonu yapar, dizilere sarar, Doctor Who’yu ayrı bir sever, koşturur. Ortaya bir çıkıp bir kaybolabilir.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK