Claymore’un Yaratıcısı Norihiro Yagi’nin Yeni Manga Serisi Duyuruldu

Claymore’un Yaratıcısı Norihiro Yagi’nin Yeni Manga Serisi Duyuruldu

0
PAYLAŞ

Shogakukan’ın haftalık Shonen Sunday dergisinde Claymore’un yaratıcısı Norihiro Yagi’nin yeni manga serisinin duyurusu yapıldı.

Soukyuu no Ariadne (Ariadne of the Azure Sky) isimli yeni manga, haftalık Shonen Sunday dergisinin Japonya’da 6 Aralık’ta çıkacak olan sayısında yayına başlayacak. Manganın hikayesi “özel bir rüyası (hayali) olan ancak insanlardan uzak yaşayan bir çocuğun ve yalnız bir kızın karşılaşmasının ardından kaderlerinin birbirine bağlanması” olarak paylaşıldı. (Soukyuu no Ariadne’nin bahsedilen iki karakteri, duyurunun yapıldığı üstteki görselin ortasında yer alan iki karakter.)

Geçtiğimiz ay, Norihiro Yagi’nin bu kış yeni bir manga serisine başlayacağına dair duyuru yapılmıştı.

Claymore manga (solda) ve Madhouse tarafından yapılan anime uyarlaması (sağda).
Claymore manga (solda) ve Madhouse tarafından yapılan anime uyarlaması (sağda).

Yapımları uluslararası çok satan mangalar arasında yer alan Yagi, 1990’da tek bölümlük çıkış mangası Undeadman ile 32. Akatsuka Ödülü’nü kazanmıştı. Yagi, manganın bu başarısının ardından iki devam bölümü daha çıkartmıştı. 1992-2000 yılları arasında yayınlanan Angel Densetsu adlı komedi mangası ve 2001-2014 yılları arasında yayınlanan Claymore adlı karanlık fantezi mangaları Yagi’nin uluslararası tanınmasını sağlayan serileri olmuştu. Angel Densetsu mangası 15 ciltte toplanmış ve 1996’da 2 bölümlük OVA’e uyarlanmıştı. Daha uzun süren Claymore ise 27 ciltte toplanmış ve 2007’de Madhouse tarafından 26 bölümlük bir anime serisine uyarlanmıştı.

yagi_arcadia01
Gekkou no Arcadia.

Yagi ayrıca bu senenin Mart ayında Gekkou no Arcadia (Arcadia of the Moonlight) adlı tek bölümden oluşan yeni bir mangasını haftalık Shonen Jump’ta yayınlamıştı.

PAYLAŞ
Önceki makaleMangAnimeTR Söyleşi: Animelerde Uzay Maceraları
Sonraki makaleKakegurui Live-Action TV Serisine Uyarlanıyor
Grafik ve web tasarımcısı. Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Grafik Tasarımı’ndan mezun. Bilge Adam’da grafik ve web tasarımı, Anima Okul’da Dijital İllüstrasyon ve Konsept Tasarımı eğitimlerini tamamladı. Araya birkaç dönem Japonca sıkıştırdı. Geçtiğimiz yıllar içinde online ve basılı çeşitli yayınlarda anime ve manga üzerine yazıları ve röportajları yayınlandı; bunlardan en uzunu Oyungezer’de 6 yıl süren anime köşesi oldu. Anime film gösterimleri ve etkinlikler düzenledi. İçerik editörlüğü yaptı. Şu anda Manganimetr’de yazıyor. Yandan yandan figür koleksiyonu yapar, dizilere sarar, Doctor Who’yu ayrı bir sever, koşturur. Ortaya bir çıkıp bir kaybolabilir.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK