Made in Abyss 2. Sezon Duyuruldu

Made in Abyss 2. Sezon Duyuruldu

0
PAYLAŞ

2017’nin ses getiren yapımları arasındaki Made in Abyss’in 2. sezonunun yolda olduğu duyuruldu!

Made in Abyss’in Tokyo’da düzenlenen “Deep in Abyss Katari” adlı etkinliğinde, televizyon serisinin devamının kesinleştiği yeni bir fragman eşliğinde duyuruldu. İlk sezonu hızlı bir şekilde özetleyen fragmanın başında ve sonunda, animede henüz kısaca gördüğümüz ve Toshiyuki Morikawa’nın seslendirdiği gizemli Bondrewd karakteri tarafından söylenen replikler yer alıyor:

Anime, Akihito Tsukushi’nin 2013’ten beri Manga Life Win’de yayınlanan aynı adlı mangasından uyarlanıyor. 13 bölümlük anime serisi Kinema Citrus (Tokyo Magnitude 8.0, Hanasaku Iroha, Eureka Seven – Pocketful of Rainbows) stüdyosu tarafından yapıldı ve bu yılın Temmuz-Eylül ayları arasında yayınlandı.

Bilimkurgu öğeleriyle örülü fantastik bir dünyada geçen maceranın hikayesi şu şekilde:

“Orth şehrinin ortasında bulunan ‘Abyss’ adlı devasa çukur ve içindeki uçsuz bucaksız mağara sistemi, dünyadaki tek keşfedilmemiş bölgedir. Derinliği halen bilinmeyen Abyss, Dünya’da bilinenden farklı bir ekosisteme sahip olmakla kalmayıp, eski ama çok gelişmiş bir uygarlığın kalıntılarını da barındırmaktadır. İçinde değerli hazineler bulunduran gizemli Abyss’e, sayısız kaşif meydan okumuş ancak çok azı geri dönmeyi başarabilmiştir.
Annesi gibi bir araştırmacı olmak ve Abyss’in sırlarını keşfetmek isteyen Riko, bir an önce yükselmenin hayallerini kurduğu sırada karşısına Abyss’in içinden gelen insansı bir robot çıkar…”

madeinabyss002

Şimdiye kadar 6 ciltte toplanan manga yayına devam ediyor. Manganın İngilizce yayın hakları ise Temmuz ayında Seven Seas Entertainment tarafından lisanslandı ve Ocak ayında piyasaya çıkmaya başlayacak.

PAYLAŞ
Önceki makaleMangAnimeTR Etkinlik: Çocuklar İçin Plastik Model Atölyesi
Sonraki makale3D Kanojo Animeye Uyarlanıyor
Grafik ve web tasarımcısı. Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Grafik Tasarımı’ndan mezun. Bilge Adam’da grafik ve web tasarımı, Anima Okul’da Dijital İllüstrasyon ve Konsept Tasarımı eğitimlerini tamamladı. Araya birkaç dönem Japonca sıkıştırdı. Geçtiğimiz yıllar içinde online ve basılı çeşitli yayınlarda anime ve manga üzerine yazıları ve röportajları yayınlandı; bunlardan en uzunu Oyungezer’de 6 yıl süren anime köşesi oldu. Anime film gösterimleri ve etkinlikler düzenledi. İçerik editörlüğü yaptı. Şu anda Manganimetr’de yazıyor. Yandan yandan figür koleksiyonu yapar, dizilere sarar, Doctor Who’yu ayrı bir sever, koşturur. Ortaya bir çıkıp bir kaybolabilir.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK