Tokyo Ghoul:re 2018’de Animeye Uyarlanıyor

Tokyo Ghoul:re 2018’de Animeye Uyarlanıyor

0
PAYLAŞ

Tokyo Ghoul hayranlarının uzun zamandır bekledikleri haber geldi.

Sui Ishida‘nın Tokyo Ghoul:re mangasının anime adaptasyonu Marvelous tarafından açılan yeni websitesiyle birlikte duyuruldu.

Açılan sitede 30 saniyelik teaser bir video yer alıyor:

2018’de yayınlanacağı açıklanan Tokyo Ghoul:re’de Ken Kaneki’nin seslendirme sanatçısı Natsuki Hanae’nin de rolüne geri döneceği bilgisi veriliyor. Anime serisinin kadrosu ve diğer detayları henüz duyurulmadı.

Ishida’nın Tokyo Ghoul mangası 2011-2014 yılları arasında Shueisha’nın Weekly Young Jump dergisinde yayınlanmış ve 14 ciltte toplanmıştı. Ishida 2014’ün sonunda aynı dergide Tokyo Ghoul:re adıyla manganın devam hikayesine başlamıştı. Halen devam eden Tokyo Ghoul:re’nin şu ana kadar Japonya’da 12 cildi yayınlanmış durumda.

Manga 2014 yılında 12 bölümlük bir televizyon serisine uyarlanarak uluslarası popülaritesini arttırmıştı. Konsepti gene Sui Ishida tarafından hazırlanan ve ilk anime adaptasyonunu takip eden ancak mangadan farklı bir yol izleyen ikinci sezon Tokyo Ghoul Root A (Tokyo Ghoul √A) ise 2015 yılında yayınlanmıştı. Shueisha’nın Jump Live adlı dijital dergisinde yayınlanan Tokyo Ghoul: Jack yan hikaye mangası ise Eylül 2015’te OAV’ye uyarlanmıştı. Serinin çeşitli hikayelerini anlatan romanlarından biri olan Tokyo Ghoul: Days’deki bölümlerden birinden uyarlanan Tokyo Ghoul: Pinto adlı OAV bölümü de Aralık 2015’te yayınlanmıştı. Tüm anime adaptasyonları Studio Pierrot tarafından yapıldı.

Manganın Japonya’da Tokyo Ghoul: Jail adlı bir PlayStation Vita oyunu ve Tokyo Ghoul: carnaval, Tokyo Ghoul: Dark War, Tokyo Ghoul :re Invoke adlı akıllı telefon oyunları var. Ayrıca sahne oyunları ve bir live-action filmi de bulunuyor. Temmuz ayında Japonya’da gösterime giren Tokyo Ghoul live-action filmi, 16 Ekim’de Amerika’da gösterilmeye başlayacak.

PAYLAŞ
Önceki makaleComikon İstanbul Manga Fest’te Sizi Bekleyen Sürprizlere Hazır Olun!
Sonraki makaleAnime Gösterim/Atölye – Memories (14 Ekim)
Grafik ve web tasarımcısı. Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Grafik Tasarımı’ndan mezun. Bilge Adam’da grafik ve web tasarımı, Anima Okul’da Dijital İllüstrasyon ve Konsept Tasarımı eğitimlerini tamamladı. Araya birkaç dönem Japonca sıkıştırdı. Geçtiğimiz yıllar içinde online ve basılı çeşitli yayınlarda anime ve manga üzerine yazıları ve röportajları yayınlandı; bunlardan en uzunu Oyungezer’de 6 yıl süren anime köşesi oldu. Anime film gösterimleri ve etkinlikler düzenledi. İçerik editörlüğü yaptı. Şu anda Manganimetr’de yazıyor. Yandan yandan figür koleksiyonu yapar, dizilere sarar, Doctor Who’yu ayrı bir sever, koşturur. Ortaya bir çıkıp bir kaybolabilir.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK