Comikon İstanbul Manga Fest’te Sizi Bekleyen Sürprizlere Hazır Olun!

Comikon İstanbul Manga Fest’te Sizi Bekleyen Sürprizlere Hazır Olun!

0
PAYLAŞ
Comikon İstanbul Manga Fest - Sürprizlere Hazır Olun!!

7-8 Ekim’de Caddebostan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan Comikon İstanbul Manga Fest, Japonya’dan ve Türkiye’den birbirinden eğlenceli sergiler, workshoplar, konuşmalar, konserler, kısa film gösterimleri ve çok daha fazlasıyla sizi başka diyarlarla buluşturmaya hazır!

Japonya’dan gelecek katılımcılarıyla daha önce benzeri görülmemiş bir ilke imza atan Comikon’da sektörden göreceğiniz isimler arasında ünlü Japon korku mangası yaratıcısı ve Comikon İstanbul onur konuğu Kaneko Atsushi (BAMBİ, Deathco, Soil, Wet Moon), seinen manga dergisi Comic Beam’in Yardımcı Baş Editörü Aoki Kaori, aylık Comic Beam dergisinde çizmeye devam eden mangaka Raku Ichikawa (Shiroi Machi no Yorutachi, Wataridori no Hanashi, Nioeba Kemono Kaoreba Biyaku) festivalde konuşmalarıyla ve atölyeleriyle yer alacaklar. Sanatçıların söyleşileri kadar, Kaneko Atsushi ile “Manga ve Yaratıcılık”, Raku Ichikawa ile “Manga Çizimi”, Aoki Kaori ile “Manga Editörlüğü” üzerine yapılacak atölyelerini de kaçırmayın!

Soul Eater’da Maka, Hanasaku Iroha’da Minko, Eureka Seven AO’da Elena, Hidamari Sketch’te Nazuna gibi daha pek çok rolde sesiyle karakterlere hayat veren ünlü seiyuu Chiaki Omigawa da söyleşi ve konser vermek üzere İstanbul Comikon’da olacak!

Ayrıca Japonya’da yükselmekte olan girl-band’ler arasında öne çıkan Electric Ribbon grubunun iki üyesi Erica ve ASUKA (Pippi) de Comikon’da sahne alacaklar!

Festival boyunca konuşmalarını dinleyebileceğiniz birbirinden yetenekli ve başarılı isimler bu kadarla sınırlı değil: Türkiye’den başarılı çizgi roman çizerleri ve yaratıcıları Sümeyye Kesgin, M. K. Perker, Özgür Yıldırım, Devrim Kunter; konsept sanatçıları ve illüstratörler Yasemin Baran ve Eren Arık; moda ve cosplay fotoğrafçısı Ege Tezcan, Japonya Tokyo Politeknik Üniversitesi Manga Bölümü mezunu çevirmen ve iletişim uzmanı Dilara Aybar, Japon Sanat Merkezi’nden Iku Nagashima, ve Gerekli Şeyler Yayıncılık’tan genel yayın yönetmeni Alişan Cengiz de konuşmalarıyla festivale renk katacak.

Ayrıca MangAnime Türkiye ekibimizden Burak Aydın, Merve Çay, Teoman Alsan ve Bülent Tellan da eğlenceli ve ilginç başlıklarıyla festival konuşmacıları arasında yer alacak!

Tüm konuşmaların tarih, saat ve mekan bilgilerini programdan inceleyebilir, tüm konuşmacılar ve söyleşilere ise buradan ulaşabilirsiniz.

*

Cosplay sevdalılarını da unutmayan Comikon İstanbul, müthiş isimlerle cosplay atölyeleri düzenlemekten de geri kalmıyor!

Nilüfer Karaata ile “Kanzashi – Sakura Yapımı”, Eda Karadoğan ile “Prop Kostümlerde Boyama ve Detaylandırma”, Melis Kartal ile “Plastik Makyaj (Yaratık Makyajı)”, Murat Bayer ile “Zırh Yapımı”, Oğuz Karaman ile “Miğfer Yapımı”, Miray Songün ile “Temel Dikiş, Kalıp”, Egesu Arpacı ve Miray Songün ile “Temel Cosplay Makyajı ve Peruk Şekillendirme”, Begüm İncedemir ile “Asa Yapımı” atölyeleri tüm cosplayerları bekliyor.

Atölyelerin tarih, saat ve mekan bilgilerini programdan inceleyebilirsiniz.

Cosplayerların sahnede kostümlerini sergileyebilecekleri CosPOWER şovu da düzenlenirken, etkinlikte Star Wars Hayran grubu Force Academy de ayrıca sahne şovu gerçekleştirecek.

*

Festivalde genç çizerlere harika fırsatlar sağlayan Comikon İstanbul’da GOLDEN TAMAGO Genç Çizer Yarışması da düzenleniyor. Yarışmada ilk üçe giren çizerlere “Tamago Ödülleri” verilecek.

Ayrıca manga/çizgi roman kariyeri hedefleyen genç çizerlere özel bir bölüm ayrılarak çalışmalarını sergilemeleri, birbirleriyle ve yayıncılarla paylaşabilmelerini sağlamak amacıyla çizer/dojinshi masaları hazırlanacak.

Yarışma ve ödüllerin detaylarını buradan inceleyebilirsiniz.

*

Sesine güvenen animeseverleri de Anime Şarkı Yarışması ANISONG GRAND PRIX’te yarışırken göreceğiz. Yarışmacılar kendi seçtikleri parçalarla jüri karşısına çıkacaklar. 7 Ekim Cumartesi günü düzenlenecek olan ANISONG GRAND PRIX, anime şarkıları söyleyerek eğlenmek ve yeteneklerini sergilemek isteyen herkese açık olacak. Şu an başvuruları sona eren yarışma hakkında detaylara ve ödüllere buradan ulaşabilirsiniz.

*

Japonya’dan gelen eşsiz sergiler de Comikon İstanbul’da sizleri bekliyor olacak! Uluslarası Manga Müzesi’nden gelen “Modern Manga Tarihi” ve COMIC BEAM’den “MANGA IS ART!!” sergileri 7-8 Ekim boyunca festival alanında gezilebilecek.

Japonya’dan getirtilen sergilerin yanında sadece festivale özel hazırlanmış müthiş sergiler de bulunuyor: Fransız Kültür Merkezi tarafından sunulacak olan Süper Kahramanlar Sergisi ve Gerekli Şeyler tarafından sunulacak One Piece Sergisi ve Naruto Sergisi, SENSEE CosPlay tarafından sunulacak CosPlay Devriâlem Kostüm Sergisi tüm anime, manga ve çizgi roman severlerin ilgisini çekecek türden sergiler olacak.

*

Bu başdöndürücü hızdaki festivalde biraz soluklanmak isteyenleri ise Kısa Anime Gösterimleri için B Salonuna bekliyoruz! MangAnime Türkiye ekibiyle birlikte hazırlanan festivalin bu ayağında, Genç Yönetmenler ile genç yapımcıların elinden çıkan insanın içini ısıtan kısa animelerden; Stüdyo Khara, Dwango ve diğer stüdyoların “animasyonun sınırlarını zorlamak” için bir araya geldiği Japon Animator Expo seçkilerine; Japonya’nın son dönemde yetiştirdiği en önemli isimlerin yönetmen koltuğuna oturduğu ve deneysel işleriyle bir araya geldiği Genius Party 1 ve 2 seçkilerine; tarz ve konu anlatımıyla kendine ait bir yer edinmiş, kimi Oscar kazanmış, kimi aday olmuş avangart kısaların yer aldığı Sıra dışı Kısalar (Avangart) 1 ve 2 seçkilerine; animasyon endüstrisinden Japonya’yı en iyi şekilde tanıtacağına inanılan 15 ismin NHK işbirliğiyle hazırladığı birer dakikalık kısa filmlerden oluşan AniKuri 15 seçkisine ve animasyonun eşlik ettiği videolar içinden özel bir seçkinin olduğu Müzik Videolarına kadar uzanan geniş bir yelpaze tüm anime severleri ve meraklılarını bekliyor olacak!

Gösterim programının detaylarına ve saatlerine buradan, gösterilecek yapımların bilgilerine ise buradan ulaşabilirsiniz.

*

7-8 Ekim 2017 Tarihlerinde Caddebostan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek COMİKON İstanbul 2017 Manga Fest’e katılmak için biletinizi hemen alın!

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK