Full Metal Panic! Invisible Victory’den Yeni Ana Görsel, Fragman Yayınlandı, Özet Filmleri...

Full Metal Panic! Invisible Victory’den Yeni Ana Görsel, Fragman Yayınlandı, Özet Filmleri ve Oyunu Duyuruldu

0
PAYLAŞ

Full Metal Panic! Invisible Victory serisinden ufak farklarla yeni bir fragman ve yeni ana görselin yanında ilk sezonun özeti olan 3 director’s cut film ve yeni bir PS4 oyununun da yolda olduğu duyuruldu.

Media Factory, 2018’de yayına başlayacak Full Metal Panic! Invisible Victory serisi için daha önce Ağustos ayında paylaşılan fragmanın yeni bir versiyonunu yayınlamaya başladı. Invisible Victory, Full Metal Panic serilerinin 4. anime sezonu olacak.

Ayrıca serinin resmi sitesi yeni ana görselle birlikte güncellendi:

fmpivkv02

4. sezonun başlangıcı için daha önce bu yılın sonbahar sezonu hedefleniyordu ancak bu yılın başlarında bu bilgi resmi listelerden kaldırılmıştı. Bu seneki Anime Expo’nun “Full Metal Panic! 15. Yıldönümü Paneli” sırasında yapılan açıklamalara göre Full Metal Panic! Invisible Victory’nin başlangıcı 2018’in bahar sezonu olarak kesinleşti.

Stüdyo XEBEC tarafından hazırlanacak yeni serinin yönetmenliğini Katsuichi Nakayama (Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance ve Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo filmleri yardımcı yönetmeni) yapacak. Serinin tüm senaryosunun orijinal romanların yazarı Shoji Gatoh tarafından hazırlanacağı belirtiliyor. Full Metal Panic!’in tüm sezonlarında karakter tasarımcısı ve animasyon yönetmeni olan Osamu Horiuchi ve gene tüm sezonlarda mekanik tasarımcı olan Kanetake Ebikawa da aynı görevlerde geri dönüyorlar. Takeshi Yoshioka (Classroom Crisis ve Eureka Seven AO animasyon yönetmeni) silah tasarımcısı,Takayuki Yanase (Ghost in the Shell Arise, Gundam 00 mekanik tasarımcısı) sahne tasarımcısı ve Masanori Nishii (Uchuu Senkan Yamato 2199) mekanik yönetmeni olacak.

3 Director’s Cut Film

FMP hakkında gelişmeler bu kadarla sınırlı değil. Full Metal Panic!’in ilk sezonunu özetleyecek olan 3 yeni director’s cut film projesi de yolda.

3 filmin de başlıkları ve yayın tarihleri resmi sitesi üzerinden paylaşıldı. İlk film “Boy Meets Girl” 25 Kasım’da, ikinci film “One Night Stand” 13 Ocak 2018’de ve üçüncü film “Into the Blue” 20 Ocak 2018’de gösterilecek. Filmler Tokyo’da Kadokawa Cinema Shinjuku ve Tachikawa Cinema City’de, Osaka’da ise Umeda Burg 7’da gösterilecek.

İlk film “Boy Meets Girl” için ana görsel de yayınlandı:

fmpboymeetsgirlmovie01

Yeni PS 4 Oyunu

Fantasia Bunko Festival 2017’deki bir panelde Full Metal Panic! serilerinin yeni bir PlayStation 4 oyununun da yolda olduğu bilgisi paylaşıldı. B.B. Studio tarafından geliştirilen RPG oyununun ismi Full Metal Panic! Tatakau Who Dares Wins (Full Metal Panic! Fight Who Dares Wins) olarak duyuruldu. Oyun Bandai Namco Entertainment tarafından yayınlanacak.

Oyundan İngilizce seslendirmeli ve Japonca altyazılı olarak paylaşılan ilk video şu şekilde:

fmpps401

Shoji Gatoh’un yazdığı ve illüstrasyonlarını Shikidouji’nin yaptığı roman serisi, Japonya’da 1998 yılında yayınlanmaya başlamış ve 2010 yılında 12. son cildi yayınlanmıştı. 11 milyondan fazla kopyası basılan romanların ilk 5 cildi Tokyopop tarafından lisanslanarak İngilizce olarak yayınlanmıştı. Ana hikaye yıllar içinde çoğu yan maceraları işleyen çeşitli mangalara ve romanlara da uyarlandı.

Full Metal Panic! romanları ilk olarak 2002 yılında stüdyo Gonzo tarafından 24 bölümlük bir anime serisine uyarlanmıştı. Yan hikayelerden oluşan komedi odaklı ikinci sezon Full Metal Panic? Fumoffu ve ana hikayenin devamı olan üçüncü sezon Full Metal Panic! The Second Raid, 2003 ve 2005 yıllarında Kyoto Animation tarafından yapılmıştı. 4. sezon olan Full Metal Panic! Invisible Victory ise 2018’de ekranlarda olacak.

PAYLAŞ
Önceki makaleMacross 35. Yıldönümünü Tokyo Skytree’de Kutluyor
Sonraki makalePiano no Mori Mangası 2018’de Yeni Anime Serisine Uyarlanıyor
Grafik ve web tasarımcısı. Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Grafik Tasarımı’ndan mezun. Bilge Adam’da grafik ve web tasarımı, Anima Okul’da Dijital İllüstrasyon ve Konsept Tasarımı eğitimlerini tamamladı. Araya birkaç dönem Japonca sıkıştırdı. Geçtiğimiz yıllar içinde online ve basılı çeşitli yayınlarda anime ve manga üzerine yazıları ve röportajları yayınlandı; bunlardan en uzunu Oyungezer’de 6 yıl süren anime köşesi oldu. Anime film gösterimleri ve etkinlikler düzenledi. İçerik editörlüğü yaptı. Şu anda Manganimetr’de yazıyor. Yandan yandan figür koleksiyonu yapar, dizilere sarar, Doctor Who’yu ayrı bir sever, koşturur. Ortaya bir çıkıp bir kaybolabilir.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK