Steins;Gate World Line 2017-2018 Projesi ve Steins;Gate 0 Anime Yapımı Duyuruldu

Steins;Gate World Line 2017-2018 Projesi ve Steins;Gate 0 Anime Yapımı Duyuruldu

0
PAYLAŞ
Steins;Gate World Line 2017-2018 Projesi ve Steins;Gate 0 Anime Yapımı Duyuruldu

Steins;Gate serisi yeni anime, manga, roman ve oyun başlıklarıyla geliyor.

Kadokawa, Steins;Gate World Line 2017-2018 Projesi olarak adlandırdığı duyurularının ilk detaylarını paylaştı.

Birkaç aşamadan oluşacak olan projenin ilk kısmında şu anda yapım aşamasında olan Steins;Gate 0 (Zero) animesi var. Yeni anime yapımının ilk ana görseli ve kısa bir tanıtım fragmanı da yayınlandı:

Steins;Gate 0 ana görseli:

steinsgate0gorsel

Orijinal Steins;Gate görsel roman oyununun devamı olan Steins;Gate 0 (Zero), Japonya’da 2015 yılında piyasaya çıktı. Steins;Gate 0’nun piyasaya çıkışına denk gelen, animenin Aralık 2015’te yeniden yayınlanan bir versiyonu finale doğru alternatif bir yol izleyerek Zero’nun hikayesine girmişti (Bölüm 23 β (Beta)). Kadokawa, ilk anime serisinin Ekim’den itibaren yeniden televizyonlarda gösterileceğini belirtti.

Steins;Gate 0’nun, daha önce yayınlanan Steins;Gate: Linear Bounded Phenogram gibi ekstra fan disc hikayelerden farklı olarak “gerçek bir devam hikayesi” şeklinde tanıtımı yapılmıştı. Ana hikayenin bir parçası olan Zero, anlatım olarak görsel romanın “gerçek sonundan” önce geçer ancak kronolojik sırada yer almaz.

Ayrıca Young Ace dergisinin 4 Ağustos’ta piyasaya çıkacak olan yeni sayısında Steins;Gate 0 manga adaptasyonu da yayına başlayacak. Yeni manganın çizimleri Taka Himeno tarafından hazırlanıyor. Taka Himeno daha önce Grisaia no Kajitsu – L’oiseau bleu mangası üzerinde çalışmıştı.

steinsgate0manga

Steins;Gate 0’nun hafif roman adaptasyonu ise Kadokawa’nın Sneaker Bunko yayınları altında başlayacak.

Steins;Gate görsel romanları, 2009’da 5pb. ve Nitroplus işbirliğiyle yaratılmıştı. Görsel roman, ilk defa 2011’de White Fox stüdyosu tarafından 24 bölümlük bir anime serisine uyarlanmıştı. 2013’te ise Steins;Gate: The Movie – Load Region of Deja Vu adlı bir filmi yapılmıştı. 2011’de 5pb. Games, MAGES. Inc. altında birleşen firmalar arasında yer aldı.

MAGES ise en son Mayıs ayında, Steins;Gate Elite adlı yeni bir oyun başlığını duyurdu. Orijinal Steins;Gate görsel romanına büyük bir güncelleme olacağı söylenen Elite’te yeni elementlerin yer alacağı bildiriliyor ancak çıkış tarihi veya detayları henüz kesinleşmiş değil.

PAYLAŞ
Önceki makaleOusama Game Animeye Uyarlanıyor
Sonraki makaleNetflix ve BONES’dan Orijinal Bilim Kurgu Anime Serisi A.I.C.O. -Incarnation-
Grafik ve web tasarımcısı. Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Grafik Tasarımı’ndan mezun. Bilge Adam’da grafik ve web tasarımı, Anima Okul’da Dijital İllüstrasyon ve Konsept Tasarımı eğitimlerini tamamladı. Araya birkaç dönem Japonca sıkıştırdı. Geçtiğimiz yıllar içinde online ve basılı çeşitli yayınlarda anime ve manga üzerine yazıları ve röportajları yayınlandı; bunlardan en uzunu Oyungezer’de 6 yıl süren anime köşesi oldu. Anime film gösterimleri ve etkinlikler düzenledi. İçerik editörlüğü yaptı. Şu anda Manganimetr’de yazıyor. Yandan yandan figür koleksiyonu yapar, dizilere sarar, Doctor Who’yu ayrı bir sever, koşturur. Ortaya bir çıkıp bir kaybolabilir.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK