Rurouni Kenshin: Hokkaido Arc Mangası Eylül’de Başlıyor

Rurouni Kenshin: Hokkaido Arc Mangası Eylül’de Başlıyor

0
PAYLAŞ
Rurouni Kenshin: Hokkaido Arc Mangası Eylül'de Başlıyor

Nobuhiro Watsuki’nin dünyaca ünlü serisi Rurouni Kenshin (Samurai X), Hokkaido Arc hikayesini anlatmak için geri dönüyor.

Shueisha’nın Jump SQ dergisi, Rurouni Kenshin: Hokkaido Arc (Rurouni Kenshin, Meiji Kenkaku Romantan: Hokkaido-hen) başlıklı yeni serinin Eylül ayında yayına başlayacağını duyuruyor. 2016’nın Aralık ayında manganın bu yılın baharında başlayacağı duyurulmuştu ancak daha sonra başlangıç tarihinin ertelendiği açıklanmıştı.

Nobuhiro Watsuki ve eşi Kaoru Kurosaki, Hokkaido Arc’ın ön hikayesi olan iki bölümlük Rurouni Kenshin Hokkaido Arc Prologue: The Criminal Ashitaro (Rurouni Kenshin Hokkaido-hen Jomaku: Ashitaro Zenka Ari) adlı yan hikayeyi 2016’da Jump SQ’da yayınlamıştı. Kaoru Kurosaki yeni seride hikayeye de katkıda bulunuyor.

Ön hikaye, Ashitaro adlı yeni bir ana karakteri işliyordu. Yeni seride ise Kenshin ana karakter olacakmış. Hokkaido Arc’ın 5 hikayeden oluşacağı belirtiliyor ancak tüm manganın 5 bölüm mü yoksa daha fazla sürecek 5 farklı hikaye mi olacağına henüz açıklık getirilmedi.

kenshinAshitaro

1994-1999 yılları arasında haftalık Shonen Jump dergisinde yayınlanan ve 28 ciltte toplanan ünlü manga, 1996’da Studio Gallop ve Studio Deen tarafından 98 bölümlük bir anime serisine uyarlanmıştı. Anime serisi ülkemizde de televizyonlarda yayınlanmıştı.

Anime daha sonra 1997 yılında bir yan hikaye işleyen filme, 1999 ve 2001’de mangadan daha farklı bir final izleyen ve toplamda 6 bölümü olan 2 OAV yapımına, 2011’de ana serinin Kyoto hikayesini özetleyen ve animasyonu yeniden yapılan 2 bölümlük bir başka OAV’ye, 2012-2014 arasında da 3 live-action filme ve Takarazuka Revue tiyatro topluluğu tarafından bir müzikale uyarlandı.

Nobuhiro Watsuki live-action filmin çıkışı için 2012 yılında hikayeyi yeniden anlatan 10 bölümlük yeni bir manga uyarlaması çizmişti (Rurouni Kenshin: Tokuhitsuban / Rurouni Kenshin: Cinema Edition). 2014 yılında ise serideki karakterlerden Yumi Komagata’nın, hikayenin baş düşmanlarından olan Shishio Makoto ve Juppongatana ile tanışmasını anlatan tek bölümlük özel bir manga hikayesi çizmişti (Rurouni Kenshin Uramaku – Honoo o Suberu / Rurouni Kenshin Hidden Chapter: Controlling Flame).

Shueisha’nın en çok satan manga serileri arasında olan Rurouni Kenshin, Japonya’da yapılan çeşitli anketlerde de hala en popüler 100 televizyon serisi arasında gösteriliyor.

PAYLAŞ
Önceki makaleDagashi Kashi Anime Serisinin 2. Sezonu 2018’de Geliyor
Sonraki makaleFree! Take Your Marks Filmi Tanıtım Fragmanı Yayınlandı
Grafik ve web tasarımcısı. Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Grafik Tasarımı’ndan mezun. Bilge Adam’da grafik ve web tasarımı, Anima Okul’da Dijital İllüstrasyon ve Konsept Tasarımı eğitimlerini tamamladı. Araya birkaç dönem Japonca sıkıştırdı. Geçtiğimiz yıllar içinde online ve basılı çeşitli yayınlarda anime ve manga üzerine yazıları ve röportajları yayınlandı; bunlardan en uzunu Oyungezer’de 6 yıl süren anime köşesi oldu. Anime film gösterimleri ve etkinlikler düzenledi. İçerik editörlüğü yaptı. Şu anda Manganimetr’de yazıyor. Yandan yandan figür koleksiyonu yapar, dizilere sarar, Doctor Who’yu ayrı bir sever, koşturur. Ortaya bir çıkıp bir kaybolabilir.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK