Netflix ve Toei Klasik Saint Seiya Serisini 2018’de Yeniden Yapıyor

Netflix ve Toei Klasik Saint Seiya Serisini 2018’de Yeniden Yapıyor

0
PAYLAŞ
Netflix ve Toei Klasik Saint Seiya Serisini 2018'de Yeniden Yapıyor

1986’dan bu yana manga olarak onlarca yan hikayeye ve yüzlerce bölüm animeye uyarlanan klasik Saint Seiya serileri de 2018’de Netflix’te izleyeceğimiz başlıklar arasında!

Netflix’in 2018 için duyurduğu orijinal anime serilerinin sonu gelmiyor.

Masami Kurumada‘nın 1986’da yayınlamaya başladığı klasik serisi Saint Seiya (Knights of the Zodiac) mangası, Netflix orijinal serisi olarak Knights of the Zodiac: Saint Seiya başlığıyla yeniden animeye uyarlanacak.

CG olacağı açıklanan Netflix anime adaptasyonunun 12 bölümlük ilk sezonunun mangadaki Galaxian Savaşları’ndan Silver Saints hikayesine kadar olan bölümü işleyeceği söyleniyor. Her bölüm yaklaşık 30 dakika uzunluğunda olacak.

Hikaye tanıtımı şu şekilde:

Knights of the Zodiac: Saint Seiya, yeniden doğan Yunan tanrıçası Athena’nın yeminli koruyucuları olan “Şövalyeler” (“Knights”) denen genç savaşçıların modern maceralarını takip ediyor. Her bir Şövalye, seçtikleri burç takımyıldızlarına dayanan güçlü zırhlar giyer ve kendilerine Zodyak Şövalyeleri (“Knights of the Zodiac”) denir. Şövalyeler, insanlığı yok etmeye çalışan güçlü Olimpos tanrılarına karşı savaşında Athena’ya yardım ederler.

Toei Animation tarafından hazırlanan yeni anime serisinin yönetmenliğini Yoshiharu Ashino (Tweeny Witches, Cross Ange, First Squad, D.Gray-man Hallow) yapıyor. Karakter tasarımlarını Terumi Nishii (Mawaru Penguindrum, JoJo’s Bizarre Adventure: Diamond Is Unbreakable, Kimi no Iru Machi) ve zırh tasarımlarını Takashi Okazaki (Afro Samurai mangasının yaratıcısı, Summer Wars karakter tasarımcısı) hazırlıyor.

netflix_knightsofthezodiac_saintseiya001

Mitoloji ve aksiyon temalı orijinal Saint Seiya mangası, 1986-1990 yılları arasında Masami Kurumada tarafından haftalık Shounen Jump’ta yayınlanmıştı. Manga, 1986 yılında Toei Animation tarafından 114 bölümlük bir anime serisine uyarlanmıştı. Yan hikayesi Saint Seiya Omega anime serisi, 2012 yılında yayına başladı ve 97 bölüm sürdü. Hikaye şimdiye kadar iki uzun soluklu TV serisinin dışında 13 bölümlük bir web serisine, 6 filme ve toplamda 57 bölümü bulan 4 OVA serisine uyarlandı.

Manga ise yıllar içinde kimi Masami Kurumada denetiminde farklı yazarlar ve çizerler tarafından, kimisi ise serinin orijinal yaratıcısının kaleminden olmak üzere birçok yan hikayeye uyarlandı. En son yayınlanan manga Saint Seiya: Saintia Shou, Chimaki Kuori tarafından hazırlanıyor ve 2013’ten beri devam ediyor. Saint Seiya: Saintia Shou’nun da bir anime uyarlamasının Toei Animation tarafından yapılacağı geçtiğimiz yılın sonunda duyurulmuştu.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK