Death Note’un Yaratıcıları Netflix’in Live-Action Uyarlamasından Övgüyle Bahsediyor

Death Note’un Yaratıcıları Netflix’in Live-Action Uyarlamasından Övgüyle Bahsediyor

0
PAYLAŞ

Ohba ve Obata filmi beğendiklerini dile getirirken, Obata film versiyonunun bir de illüstrasyonunu çizdi.

Tsugumi Ohba ve Takeshi Obata’nın Death Note mangasının Amerikan live-action film adaptasyonu, 25 Ağustos’ta Netflix’te yayınlanmaya hazırlanırken, filmi izleyen yaratıcılarından da yorumlar geldi.

Yeni filmin yapımcıları bir süredir yayınlanan fragman ve kısa tanıtım klipleriyle hayranlara nasıl bir uyarlama ile karşılaşacaklarını gösteriyor.

Film, geçtiğimiz ay San Diego Comic-Con’daki katılımcılara gösterilmişti. Genel tepkiler Willem Dafoe’nun Ryuk olarak çok beğenildiği yönünde olsa da filmin kadrosundan, konunun Seattle’a taşınmasına ve konuda yapılan değişikliklere kadar birçok nokta eleştirilmişti.

Şimdi ise serinin orijinal yaratıcıları Tsugumi Ohba ve Takeshi Obata da bu konuda birkaç söz söylemek istemiş.

Filmi izleyen Ohba; “Beklediğimden daha ilginçti. Her yanı yüksek kalite ve çok şık duruyor, kesinlikle Hollywood’un Death Note’u olmuş. Bence bu filmden sadece hayranlar değil, geniş bir kitle zevk alabilir çünkü orijinal çalışmayı takip eden noktaları da, değiştiren noktaları da var.” diyor.

Obata ise filmin karakterlerinin, manganın karakterlerinin arzularına sadık kaldığını belirtiyor ve ekliyor: “Umarım yurtdışında şimdiye kadar Death Note’u tanımayan insanlar, Netflix’te izlemenin tadını çıkartabilirler. Adam Wingard’ın görsel güzelliği ve heyecan verici yönetmenliği muhteşem, A sınıfı bir gerilim yaratabiliyor. Bu tarz bir Death Note’u da çizmek isterdim.”

Obata sadece bunu demekle kalmamış ve Nat Wolff’u Light Turner olarak Ryuk ile birlikte çizmiş de:

ohbaobatadeathnotenetflix02

Tsugumi Ohba ve Takeshi Obata’nın 2003-2006 yılları arasında yayınladığı dünyaca ünlü manga serisi, 2006’daki popüler anime uyarlaması ve anime filmleri haricinde, yıllar içinde birçok live-action adaptasyona da sahip oldu:

  • Death Note (2006) (live-action)
  • Death Note 2: The Last Name (2006) (Devam filmi)
  • L: Change the World (2008) (Devam filmi)
  • Death Note (2015) (Konuyu yeniden ele alan bir televizyon dizisi)
  • Death Note: The Musical (2015) (Müzikal sahne uyarlaması, hala devam ediyor)
  • Death Note: New Generation (2016) (TV mini serisi. Death Note 2: The Last Name’den sonra geçiyor.)
  • Death Note: Light Up the New World (2016) (TV mini serisini takip eden bir film.)

PAYLAŞ
Önceki makaleKanser Konusunu Ele Alan Yeni Anime Filmi “Kimi no Suizou wo Tabetai” 2018’de Geliyor
Sonraki makaleAyu Watanabe’nin Shoujo Mangası LDK Sona Erdi
Grafik ve web tasarımcısı. Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Grafik Tasarımı’ndan mezun. Bilge Adam’da grafik ve web tasarımı, Anima Okul’da Dijital İllüstrasyon ve Konsept Tasarımı eğitimlerini tamamladı. Araya birkaç dönem Japonca sıkıştırdı. Geçtiğimiz yıllar içinde online ve basılı çeşitli yayınlarda anime ve manga üzerine yazıları ve röportajları yayınlandı; bunlardan en uzunu Oyungezer’de 6 yıl süren anime köşesi oldu. Anime film gösterimleri ve etkinlikler düzenledi. İçerik editörlüğü yaptı. Şu anda Manganimetr’de yazıyor. Yandan yandan figür koleksiyonu yapar, dizilere sarar, Doctor Who’yu ayrı bir sever, koşturur. Ortaya bir çıkıp bir kaybolabilir.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK