Dances with the Dragons’un İlk Kısa Tanıtım Videosu Ana Karakterlere Odaklanıyor

Dances with the Dragons’un İlk Kısa Tanıtım Videosu Ana Karakterlere Odaklanıyor

0
PAYLAŞ

Yeni video ve görsellerle serinin ana karakterleri Gayus ve Gigina’yı animasyon halinde ilk defa görüyoruz.

Ekim ayında yayına başlayacak olan Labo Asai’nin Saredo Tsumibito wa Ryuu to Odoru: Dances with the Dragons (Even So, Sinners Dance with Dragons: Dances with the Dragons) roman serisinin anime adaptasyonundan ilk kısa tanıtım videosu yayınlandı. Video serinin iki ana karakteri Gayus ve Gigina’ya ilk bakış sağlıyor.

Serinin resmi sitesi sadece tanıtım videosuyla değil, animenin ilk ana görselleriyle de güncellendi:

Dances with the Dragons’un hikayesi şu şekilde:

“Eridana şehrinin topraklarının yarısı Tseberun Ejderha İmparatorluğu, diğer yarısı ise Lapetodes Yedi Şehir İttifakı sınırları içindedir. Şehir, Orielal nehri tarafından ikiye bölünür. Bu alternatif dünyada yer alan Jushiki, özünde büyü benzeri efektler yaratan özel silahlarla zenginleştirilmiş kimyasal reaksiyonlardır. Yerel ölçekte fizik yasalarını değiştirerek patlayıcıları ve zehirli gazları meydana getiren, plazma ve nükleer füzyon gibi olağanüstü fiziksel olaylara neden olabilen formüllerdir. Talihsizliğiyle uğraşan Gayus ve güzel ama acımasız kılıç kullanıcısı Gigina, savaşlarında jushiki kullanan iki kelle avcısıdır. Bu ikili kendilerini Eridana şehrinde ejderhalarla savaşa kaptırırken, çeşitli müşterilerden çeşitli talepleri de yerine getirmeye çalışırlar.”

Serinin ana karakteri Gayus’u Nobunaga Shimazaki (Free – Haruka Nanase, Parasyte: The Maxim – Shinichi Izumi), Gigina’yı da Yoshimasa Hosoya (Haikyuu!! – Asahi Azumane, Shingeki no Kyojin/Attack on Titan – Reiner Braun) seslendirecek. İkili aynı zamanda 23 Eylül’de Shogakukan’ın Gagaga Bunko 10. yıl etkinliğinde birlikte sahne alacaklar.

Anime serisinin baş yönetmeni Hiroshi Nishikiori (A Certain Magical Index, Azumanga Daioh, Juuousei), yönetmeni ise Hirokazu Hanai (Chain Chronicle, Mirai Nikki bölüm yönetmenlerinden) olacak. Senaryo Takayo Ikami (Mawaru Penguindrum, Beautiful Bones: Sakurako’s Investigation) tarafından ve karakter tasarımları da Masaru Kitao(Death Note, Orange) tarafından hazırlanıyor.

Açılış parçası fripSide (Black Bullet, Clockwork Planet, A Certain Scientific Railgun), kapanış ise Maon Kurosaki (High School of the Dead, Drifters, The Fruit of Grisaia) tarafından söylenecek.

Romanlar 2003 yılında ilk yayına başladığında Kadokawa Shoten’in Sneaker Bunko yayınları altında basılıyordu ancak 2008’de yayıncı değiştirerek Shogakukan’ın Gagaga Bunko markasına geçti. Bu dönemde ilk iki cilt yeniden düzenlenerek yayınlandı ancak üçüncü ciltten itibaren ana konu aynı kalarak seri tamamen baştan yazıldı. Romanların ilk 13 cildinin illüstratörü Miyagi iken, 14. ciltten itibaren illüstratörlüğünü Zain yapıyor. Shogakukan altında şimdiye kadar 19 cildi yayınlanan Dances with the Dragons romanları halen yayına devam ediyor.

Hikayenin Shogakukan’ın online okuma platformu Sunday Web Every!!! sitesi üzerinden yayınlanan bir de manga uyarlaması başladı. Labo Asai’nin orijinal yazar olarak belirtildiği manganın çizimlerini Mitogawa Wataru (Suisei no Gargantia manga) yapıyor ve karakter eskizleri için de Miyagi (Rokka no Yuusha romanları çizimleri) ve Zain belirtilmiş. Hikaye daha önce de 2006 yılında Yaku Haibara (Sengoku Basara 2, Tokage) tarafından tek ciltlik bir mangaya uyarlanmıştı.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK