Ayu Watanabe’nin Shoujo Mangası LDK Sona Erdi

Ayu Watanabe’nin Shoujo Mangası LDK Sona Erdi

0
PAYLAŞ

Ayu Watanabe’nin 2009’dan beri devam eden romantik komedi shoujo mangası LDK’in son bölümü yayınlandı.

Kodansha’nın Bessatsu Friend dergisi son çıkan sayısında, Ayu Watanabe‘nin LDK (L♥DK) mangasının finalini yayınladı. Manganın ana hikayesi bitmiş olsa da, derginin önümüzdeki iki sayısında LDK’in iki bonus bölümü daha olacak.

2009’dan beri yayına devam eden LDK’in 24. ve son cildi ise Ekim ayında Japonya’da raflarda olacak. Amerika’da Kodansha USA tarafından yayınlanan manganın İngilizce olarak 10. cildi çıkmış durumda.

Manganın hikayesi şu şekilde: “Ailesi iş için başka bir şehre taşınan ve okul değiştirmemek için tek başına yaşayan Aoi Nishimori adlı bir genç kız, okulundaki popüler Shusei Kugayama’nın yan dairesine taşındığını fark eder. Aoi, kalpsiz biri olarak tanınan ve yakın arkadaşını reddeden Shusei’den hiç hoşlanmaz. Ancak bir dolu aksiliğin ardından Shusei’nin evi tamir edilene kadar ikili aynı evi paylaşmak ve birbirlerine katlanmak zorunda kalır.”

ayuwatanabeldk02

LDK, 2014 yılında live-action bir filme de uyarlanmıştı. Yasuhiro Kawamura‘nın yönetmeni olduğu live-action filminde ana karakter Aoi Nishimori’yi Ayame Gouriki (Black Butler, Gatchaman, Mirai Nikki- Another: World), Shuusei Kugayama’yı da Kento Yamazaki (Kyou, Koi wo Hajimemasu) canlandırmıştı.

LDK’in mangasının artık sona yaklaştığı Bessatsu Friend’de geçtiğimiz yılın Kasım ayında bahsedilmişti.

PAYLAŞ
Önceki makaleDeath Note’un Yaratıcıları Netflix’in Live-Action Uyarlamasından Övgüyle Bahsediyor
Sonraki makaleDances with the Dragons’un İlk Kısa Tanıtım Videosu Ana Karakterlere Odaklanıyor
Grafik ve web tasarımcısı. Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Grafik Tasarımı’ndan mezun. Bilge Adam’da grafik ve web tasarımı, Anima Okul’da Dijital İllüstrasyon ve Konsept Tasarımı eğitimlerini tamamladı. Araya birkaç dönem Japonca sıkıştırdı. Geçtiğimiz yıllar içinde online ve basılı çeşitli yayınlarda anime ve manga üzerine yazıları ve röportajları yayınlandı; bunlardan en uzunu Oyungezer’de 6 yıl süren anime köşesi oldu. Anime film gösterimleri ve etkinlikler düzenledi. İçerik editörlüğü yaptı. Şu anda Manganimetr’de yazıyor. Yandan yandan figür koleksiyonu yapar, dizilere sarar, Doctor Who’yu ayrı bir sever, koşturur. Ortaya bir çıkıp bir kaybolabilir.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK