Netflix, Devilman Crybaby Anime Serisinin İlk Fragmanını Yayınladı

Netflix, Devilman Crybaby Anime Serisinin İlk Fragmanını Yayınladı

0
PAYLAŞ
Netflix, Devilman Crybaby Anime Serisinin İlk Fragmanını Yayınladı

Netflix, orijinal serileri arasında gösterdiği ve bu yılın başlarında duyurulan DEVILMAN Crybaby serisinin ilk fragmanını paylaştı.

Ünlü bilim kurgu, fantastik ve korku manga yaratıcısı Go Nagai’nin 1972 yapımı klasik eseri Devilman’den uyarlanacak olan Devilman Crybaby, 2018 baharında Netflix üzerinden yayına başlayacak.

Anime serisi 190 ülke ve bölgeden izlenebilecek, dokuz dile çevrilecek ve 25 dilde altyazısı olacak. 10 bölüm olacağı belirtilen Devilman’in ilk fragmanı da Netflix tarafından paylaşıldı:

Go Nagai, Devilman’in yanında Cutie Honey ve Mazinger Z gibi klasik mangalarla da tanınıyor.

Go Nagai’nin Devilman’i yaratması, 1972 yılında Toei Animation’ın Nagai’nin bir önceki çalışması olan Demon Lord Dante’yi animeye uyarlamak istemesiyle başladı. Toei’nin hikayedeki bazı elementlerin yumuşatılmasını ve daha çekici bir ana karakteri istemesiyle birlikte, konsept olarak Demon Lord Dante ile benzerlikler taşıyan ancak ayrı bir evrende geçen Devilman fikri ortaya çıktı. Go Nagai böylece 1972 yılında Kodansha’nın haftalık Shounen Magazine dergisinde Devilman’in mangasına başladı ve yaklaşık bir ay sonra Toei Animation anime serisini yayına soktu. 1973’te sona eren manga 5 ciltte toplandı, anime serisi ise 39 bölüm boyunca devam etti.

Seri yayınlandığı dönemde karanlık atmosferiyle shounen demografisinin sınırlarını zorlamasıyla ünlendi. İlerleyen yıllarda Devilman farklı yazarlar ve yapımcılar tarafından birçok manga, anime ve roman başlıklarına, live-action filme, crossover yapımlara uyarlandı.

Devilman Crybaby’nin ana görseli Haziran ayında paylaşılmıştı:

netflixdevilmancrybaby01
Netflix’te yer alan hikaye tanımı şu şekilde:

Akira Fudo (Kouki Uchiyama), en yakın arkadaşı Ryo Asuka’dan (Ayumu Murase) eski bir şeytan ırkının dünyayı insanlardan geri almak için döndüğünü öğrenir. Ryo, Akira’ya şeytanları yok etmenin tek yolunun onların doğaüstü güçleriyle birleşmek olduğunu söyler ve bir şeytanla birleşmesini önerir. Böylece Devilman’e dönüşen Akira, bir insan ruhuyla şeytan güçlerine sahip olur.

Netflix’te 2018’de yayınlanacak olan yeni serinin yönetmenliğini Masaaki Yuasa (Ping Pong the Animation, Mind Game) yapıyor. Yuasa’nın 2013 yılında açtığı Science SARU stüdyosu ise serinin animasyon stüdyosu. Science SARU daha önce “Yoru wa Mijikashi Aruke yo Otome” (The Night is Short, Walk On Girl) anime serisini uyarlamıştı. Devilman’ın senaryosu Ichiro Okouchi (Code Geass: Lelouch of the Rebellion, Valvrave the Liberator) tarafından yazılıyor. Eunyoung Choi animasyon yapımcısı ve Kensuke Ushio (Space Dandy, Ping Pong, A Silent Voice) serinin müziklerinden sorumlu. Serinin prodüksiyonunu Aniplex ve Dynamic Planning birlikte yapıyor.

Netflix aynı zamanda 2015 yapımı Cyborg 009 Vs. Devilman animesini de global olarak yayınlıyor. Japonya servisinde ise 1972 yapımı Devilman anime serisini ve 2004 yapımı live-action film uyarlamasını da sunuyor.

PAYLAŞ
Önceki makaleNetflix “Lost Song” Orijinal Fantastik Anime Serisini Duyurdu
Sonraki makaleNetflix ve Production I.G’nin Orijinal Anime Serisi “B: The Beginning” 2018’de Geliyor
Grafik ve web tasarımcısı. Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Grafik Tasarımı’ndan mezun. Bilge Adam’da grafik ve web tasarımı, Anima Okul’da Dijital İllüstrasyon ve Konsept Tasarımı eğitimlerini tamamladı. Araya birkaç dönem Japonca sıkıştırdı. Geçtiğimiz yıllar içinde online ve basılı çeşitli yayınlarda anime ve manga üzerine yazıları ve röportajları yayınlandı; bunlardan en uzunu Oyungezer’de 6 yıl süren anime köşesi oldu. Anime film gösterimleri ve etkinlikler düzenledi. İçerik editörlüğü yaptı. Şu anda Manganimetr’de yazıyor. Yandan yandan figür koleksiyonu yapar, dizilere sarar, Doctor Who’yu ayrı bir sever, koşturur. Ortaya bir çıkıp bir kaybolabilir.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK