Kanser Konusunu Ele Alan Yeni Anime Filmi “Kimi no Suizou wo Tabetai”...

Kanser Konusunu Ele Alan Yeni Anime Filmi “Kimi no Suizou wo Tabetai” 2018’de Geliyor

0
PAYLAŞ
Kanser Konusunu Ele Alan Kimi no Suizou wo Tabetai 2018'de Geliyor

Aniplex, kendisi oldukça duygusal görünen ve adı da bir o kadar ilginç duran Kimi no Suizou wo Tabetai (I Want to Eat Your Pancreas – evet, evet, adı bu) adlı yeni anime filmini geçtiğimiz günlerde kısa bir fragman eşliğinde duyurdu.

Yoru Sumino‘nun aynı isimli romanından uyarlanacak olan Kimi no Suizou wo Tabetai; isimsiz genç bir oğlanın hastane ziyareti sırasında Sakura Yamaguchi adlı bir kızın günlüğünü bulmasıyla başlıyor. Günlüğü okuyunca Sakura’nın pankreas kanseri olduğunu sınıf arkadaşlarından sakladığını ve ömrünün son senesinde olduğunu öğrenen genç, Sakura’nın sırrını tutmaya ve son aylarını onunla birlikte geçirmeye karar veriyor.

Tek ciltten oluşan roman 2015 yılında Futabasha tarafından yayınlandı ve en son Mayıs 2017 verilerilerine göre 1.2 milyon adet satmış durumda. Romanla birlikte yazar Yoru Sumino’nun kazandığı ödüller şu şekilde:

“NIPPAN tarafından Çok Satılanlar 2016 (Genel)” – Dördüncülük

“NIPPAN tarafından Çok Satanlar 2016 (Karton Kapak)” – Birincilik

“TOHAN tarafından Çok Satanlar 2016 (Genel)” – Beşincilik

“TOHAN tarafından Çok Satanlar 2016 (Edebi Kitaplar)” – Birincilik

“Kitabevi Grand Prix 2016” – İkincilik

“DA VINCI Yılın Kitabı 2015” – İkincilik

“TOHAN tarafından Çok Satanlar 2015 (Edebi Kitaplar)” – Altıncılık

Kimi no Suizou wo Tabetai, bu Temmuz ayında Japonya’da gösterime giren ve yönetmenliğini Sho Tsukikawa’nın yaptığı live-action bir filme de uyarlandı. Filmin konusu romanlardan sonra geçiyor.

2018’de gösterime girecek olan anime adaptasyonunun kadrosu ve seslendirme sanatçıları ileri bir tarihte açıklanacak.

PAYLAŞ
Önceki makaleFull Metal Panic! Invisible Victory’nin İlk Kısa Tanıtım Fragmanı Yayınlandı
Sonraki makaleDeath Note’un Yaratıcıları Netflix’in Live-Action Uyarlamasından Övgüyle Bahsediyor
Grafik ve web tasarımcısı. Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Grafik Tasarımı’ndan mezun. Bilge Adam’da grafik ve web tasarımı, Anima Okul’da Dijital İllüstrasyon ve Konsept Tasarımı eğitimlerini tamamladı. Araya birkaç dönem Japonca sıkıştırdı. Geçtiğimiz yıllar içinde online ve basılı çeşitli yayınlarda anime ve manga üzerine yazıları ve röportajları yayınlandı; bunlardan en uzunu Oyungezer’de 6 yıl süren anime köşesi oldu. Anime film gösterimleri ve etkinlikler düzenledi. İçerik editörlüğü yaptı. Şu anda Manganimetr’de yazıyor. Yandan yandan figür koleksiyonu yapar, dizilere sarar, Doctor Who’yu ayrı bir sever, koşturur. Ortaya bir çıkıp bir kaybolabilir.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK