Free! Take Your Marks Filmi Tanıtım Fragmanı Yayınlandı

Free! Take Your Marks Filmi Tanıtım Fragmanı Yayınlandı

0
PAYLAŞ
Free! Take Your Marks Filmi Tanıtım Fragmanı Yayınlandı

Japonya’da Ekim ayında gösterime girecek olan Free! Take Your Marks anime filminin resmi sitesi yeni bir tanıtım fragmanı yayınlamaya başladı.

Videoyu seslendiren serinin karakterlerinden Koç Sasabe (Hiroshi Yanaka) ve Amakata-sensei (Satsuki Yukino), 4 ayrı hikayeden oluşacak yeni filmin konularını anlatıyor.

Resmi site filmin ana görseli, kadrosu, seslendirme sanatçıları ve hikaye özeti gibi bilgilerle de güncellendi.

Serinin 2014’teki ikinci sezonu Free! Eternal Summer ve 2017’deki özet filmleri olan Free! -Timeless Medley-‘deki hikayenin devamını anlatacak olan Free! -Take Your Marks-, kimisi mezun olan karakterlerin hayatlarındaki bir sonraki evreye adım atmadan önceki bahar günlerinde geçiyor.

Filmde anlatılacak olan 4 hikaye şu şekilde:

#1 Unmei no Choice! (Fateful Choice!): Bir sonraki ay üniversiteye başlayacak olan Haruka, kalacak bir yer bulmak için Tokyo’ya gider. Koç Sasabe, Haruka’ya bir emlakçı önerir ama Haruka ofise gittiğinde beklenmedik bir karakterle yolları kesişecektir.

#2 Hitou no Cooling Down! (Cooling Down at the Secret Hot Spring!): Aiichiro ve Momotaro, mezun olan takım arkadaşları Rin ve Sosuke’ye ne hediye alacaklarını düşünmektedirler. Onları neyin şaşırtacağını konuştukları sırada Momotaro özel bir çekiliş kazanır!

#3 Kessoku no Butterfly! (United Butterfly!): Nisan ayından itibaren Iwatobi Lisesi Yüzme Kulübü’nde artık sadece Rei, Nagisa ve Gou kalacaktır. Kulübe yeni üyeler çekebilmek için çalışan üçlü, bir tanıtım videosu oluşturmak için ellerinden geleni yapar ama işler planlandığı gibi gitmez.

#4 Tabidachi no Eternal Blue! (The Eternal Blue of Journeys to Come!): Iwatobi Lisesi Yüzme Kulübü üyeleri, Avustralya’ya gitmeden önce Rin’e sürpriz bir veda partisi düzenlemek isterler.

Kyoto Animation ve Animation DO tarafından yapılan filmde, önceki Free! televizyon serilerinde ve filmlerinde çalışan ana kadro geri dönüyor. Filmin yönetmenliğini Eisaku Kawanami, senaristliğini Masahiro Yokotani yapıyor. Futoshi Nishiya karakter tasarımcısı ve baş animasyon yönetmeni olarak geri dönüyor ve filmin müzikleri Tatsuya Katou tarafından hazırlanıyor.

Kouji Ooji tarafından yazılan High Speed! adı roman, 2011’de Kyoto Animation Ödülleri’nde yarışarak mansiyon ödülünü kazanmıştı. Romanın hikayesine dayanan ama birebir adaptasyonu olmayan anime serisi Free! Iwatobi Swim Club başlığıyla Kyoto Animation tarafından yapılarak Temmuz 2013’te yayınlanmaya başlamıştı. Romanın hikayesine daha bağlı bir uyarlama olan High Speed! -Free! Starting Days- adlı film ise Aralık 2015’te Japonya’da gösterime girmişti.

PAYLAŞ
Önceki makaleRurouni Kenshin: Hokkaido Arc Mangası Eylül’de Başlıyor
Sonraki makaleYour Name / Senin Adın Filminin Türkiye’de Gösterileceği Şehirler ve Sinemalar Açıklandı
Grafik ve web tasarımcısı. Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Grafik Tasarımı’ndan mezun. Bilge Adam’da grafik ve web tasarımı, Anima Okul’da Dijital İllüstrasyon ve Konsept Tasarımı eğitimlerini tamamladı. Araya birkaç dönem Japonca sıkıştırdı. Geçtiğimiz yıllar içinde online ve basılı çeşitli yayınlarda anime ve manga üzerine yazıları ve röportajları yayınlandı; bunlardan en uzunu Oyungezer’de 6 yıl süren anime köşesi oldu. Anime film gösterimleri ve etkinlikler düzenledi. İçerik editörlüğü yaptı. Şu anda Manganimetr’de yazıyor. Yandan yandan figür koleksiyonu yapar, dizilere sarar, Doctor Who’yu ayrı bir sever, koşturur. Ortaya bir çıkıp bir kaybolabilir.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK