Kyoto Animation Ödülleri Bu Sene Dağıtılmayacak

Kyoto Animation Ödülleri Bu Sene Dağıtılmayacak

0
PAYLAŞ

Yarışma 2018’de geri dönecek.

Kyoto Animation 2009’dan beri her yıl düzenlediği ve bu yıl dokuzuncusu beklenen geleneksel Kyoto Animation Ödülleri’nin bu yıl düzenlenmeyeceği açıklandı.

KyoAni ekibi, 2018’de 10. yıl ödülleriyle geri döneceklerini ve bu süreyi yarışmayı geliştirmeye ayıracaklarını, 10. yılın “yeni bir başlangıç” olacağını belirtti.

2009’da tanıtılan ödül programı roman, manga ve senaryo dallarında düzenleniyor. Büyük ödülü kazananlara 300,000 Yen (Yaklaşık 3600 Dolar), mansiyon ödüllerine 100,000 Yen veriliyor. 2015’te programa “Animation DO Özel Ödülü” de eklendi.

İlk senesinde kazanan popüler içeriklerin Kyoto Animation tarafından animasyona uyarlanma şansları olduğu kurallarda not ediliyormuş ancak ikinci yıl bu olasılık kurallardan kaldırılmış.

Şimdiye kadar Kyoto Animation Ödülleri’nden Büyük Ödül için seçilen yegane başlık Violet Evergarden. 2014’te kazanan eser, 2018’de animeye uyarlanacak. Fragmanlarını ve ilk açıklanan karakterlerini ilgili bağlantılardan inceleyebilirsiniz.

Ödüllerde daha önce mansiyon ödülü kazanarak Kyoto Animation tarafından animeye uyarlanan popüler seriler de var:

  • Chuunibyou demo Koi ga Shitai! (2010 yılında kazandı, 2012’de uyarlandı)
  • Free! (2011’de kazandı, 2013’te uyarlandı) (yarışmadaki orijinal adı High Speed! idi)
  • Kyoukai no Kanata (2011’de kazandı, 2013’te uyarlandı)

Ayrıca 1. Kyoto Animation Ödülleri’nin mansiyon ödülü kazananlarından Mutsuki Ichinose, daha sonra KyoAni’nin Tamako Market animesinin romanı kaleme almıştı.

Geçtiğimiz yıl düzenlenen 8. yıl ödüllerinin kazananları ise bu yılın Mayıs ayında duyuruldu. Hiroshi Yuuki’nin Nijuuseiki Denki Mokuroku (20th Century Electricity Catalog) adlı eseri roman kategorisinde mansiyon ödülüne layık görüldü. Yine büyük ödülün dağıtılmadığı yarışmada, Animation DO Özel Ödülü de verilmedi.

PAYLAŞ
Önceki makaleNetflix Death Note Filminden Bir Sahne Yayınladı
Sonraki makalePrincess Jellyfish Manga Sona Eriyor
Grafik ve web tasarımcısı. Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Grafik Tasarımı’ndan mezun. Bilge Adam’da grafik ve web tasarımı, Anima Okul’da Dijital İllüstrasyon ve Konsept Tasarımı eğitimlerini tamamladı. Araya birkaç dönem Japonca sıkıştırdı. Geçtiğimiz yıllar içinde online ve basılı çeşitli yayınlarda anime ve manga üzerine yazıları ve röportajları yayınlandı; bunlardan en uzunu Oyungezer’de 6 yıl süren anime köşesi oldu. Anime film gösterimleri ve etkinlikler düzenledi. İçerik editörlüğü yaptı. Şu anda Manganimetr’de yazıyor. Yandan yandan figür koleksiyonu yapar, dizilere sarar, Doctor Who’yu ayrı bir sever, koşturur. Ortaya bir çıkıp bir kaybolabilir.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK