Attack on Titan 3. Sezon Duyuruldu

Attack on Titan 3. Sezon Duyuruldu

0
PAYLAŞ

Yeni sezon 2018’de!

Japonya’da bugün son bölümü yayınlanan Attack on Titan (Shingeki no Kyojin) 2. sezonunun finalinde, yeni sezonun 2018’de başlayacağını yazan bir duyuru yayınlandı.

aot_sezon3_02 aot_sezon3_03

Hajime Isayama’nın hala devam eden mangasından uyarlanan post-apokaliptik serinin ilk sezonu 2013’te gösterime girdiğinden beri dünya çapında büyük bir popülariteye kavuşmuştu. Yan hikayeleri, romanları, parodileri, özet ve live-action filmleri, OAV’leri, oyunları derken Attack on Titan’ın ikinci sezonunun uyarlaması sonunda 2017’yi bulmuştu. Ancak bu sefer de bu beklenen yapımın sadece 12 bölüm olacağının açıklanması uluslararası hayranlarınca hayal kırıklığıyla karşılanmıştı. Genel olarak manganın hikayesinde yeterince materyal bulunduğundan üçüncü sezonun çok da uzak olmadığı umuluyordu.

2009’da yayın hayatına başlayan manga için Hajime Isayama, 2013 ve 2014 yıllarında verdiği röportajlarda “Hikayeyi yaklaşık 20 cilt civarında toparlamayı düşündüğünü” ve “Serinin üç ya da dört sene daha sürmesinin planlandığını” belirtmişti. Isayama’nın bu planına uyup uymayacağını zaman gösterecek. Nisan 2017 itibariyle Japonya’da manganın 22. cildi yayınlanmış durumda.

aot_sezon3_04

Japon pazarlama şirketi CDG’ye göre Nisan 2017 itibariyle manganın 66 milyon kopyası basılmış. Oricon’un Haziran verilerine göre ise manganın 22. cildi Haziran’a kadar toplamda 1.468.407 adet satmış.

PAYLAŞ
Önceki makaleFate/Grand Order Mobil Oyunu Sonunda Amerika’da Çıkmaya Hazırlanıyor
Sonraki makaleViolet Evergarden 2018 Kış Sezonunda Ekranlarda
Grafik ve web tasarımcısı. Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Grafik Tasarımı’ndan mezun. Bilge Adam’da grafik ve web tasarımı, Anima Okul’da Dijital İllüstrasyon ve Konsept Tasarımı eğitimlerini tamamladı. Araya birkaç dönem Japonca sıkıştırdı. Geçtiğimiz yıllar içinde online ve basılı çeşitli yayınlarda anime ve manga üzerine yazıları ve röportajları yayınlandı; bunlardan en uzunu Oyungezer’de 6 yıl süren anime köşesi oldu. Anime film gösterimleri ve etkinlikler düzenledi. İçerik editörlüğü yaptı. Şu anda Manganimetr’de yazıyor. Yandan yandan figür koleksiyonu yapar, dizilere sarar, Doctor Who’yu ayrı bir sever, koşturur. Ortaya bir çıkıp bir kaybolabilir.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK