Granblue Fantasy Dizisinin Bölüm Sayısı Açıklandı

Granblue Fantasy Dizisinin Bölüm Sayısı Açıklandı

0
PAYLAŞ
Granblue Fantasy Dizisinin Bölüm Sayısı Açıklandı

Granblue Fantasy the Animation anime serisinin 14 bölüm olacağı duyuruldu.

Cygames’in popüler tarayıcı tabanlı ve mobil oyunu Granblue Fantasy’den uyarlanan Granblue Fantasy the Animation’ın resmi sitesi, serinin yedi Blu-ray ve DVD’de toplanacağını ve toplamda 14 bölüm olacağını yazdı.

Bu hafta yayına başlayan anime serisinin aslında Ocak ayında başlaması planlanıyordu ancak belirtilmeyen sebeplerden bahara ertelendiği açıklanmıştı. Onun yerine 21 Ocak’ta Zankutinzeru-Hen (Zankutinzeru Arc) adıyla animenin ilk iki bölümü, özel bölüm olarak yayınlanmıştı.

A-1 Pictures’ın animasyonunu yaptığı serinin sitesine göre Yuuki Itoh (Magical Girl Lyrical Nanoha ViVid) yönetmen olarak, Ayako Kurata (Daily Lives of High School Boys) ise anime seri yönetmeni olarak yazıyor. Karakter tasarımlarını Toshifumi Akai (Magi, Kokoro Connect, Sound of the Sky) ve animasyon yönetmenliğini Akira Takada (Durarara!!, Natsume Yuujinchou, Psycho-Pass 2) yaparken, senaryo için Cygames’in kendisi gösteriliyor.

Granblue Fantasy oyunları, Final Fantasy oyunlarının müzikleriyle tanınan Nobuo Uematsu ve Tsutomu Narita’yı tekrar bir araya getiren müzikleriyle de biliniyor. İkiliye Yasunori Nishiki (Quiz Magic Academy) de katkıda bulunuyor. Ayrıca Final Fantasy oyunlarında sanat yönetmenliği yapan Hideo Minaba, Granblue Fantasy oyunları için de çalışmış. Anime serisinde ise sanat yönetmenliğini Masatoshi Kai (Sound of the Sky, Ao no Exorcist, Kidou Senshi Z Gundam) yapıyor.

PAYLAŞ
Önceki makaleYeni Peace Maker Kurogane Animesinin Detayları Duyuruldu
Sonraki makaleDragon Maid Mangakasından Maraton Eskizleri
Grafik ve web tasarımcısı. Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Grafik Tasarımı’ndan mezun. Bilge Adam’da grafik ve web tasarımı, Anima Okul’da Dijital İllüstrasyon ve Konsept Tasarımı eğitimlerini tamamladı. Araya birkaç dönem Japonca sıkıştırdı. Geçtiğimiz yıllar içinde online ve basılı çeşitli yayınlarda anime ve manga üzerine yazıları ve röportajları yayınlandı; bunlardan en uzunu Oyungezer’de 6 yıl süren anime köşesi oldu. Anime film gösterimleri ve etkinlikler düzenledi. İçerik editörlüğü yaptı. Şu anda Manganimetr’de yazıyor. Yandan yandan figür koleksiyonu yapar, dizilere sarar, Doctor Who’yu ayrı bir sever, koşturur. Ortaya bir çıkıp bir kaybolabilir.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK