Kartlarla Japonca Öğrenin: Japanese The Game

Kartlarla Japonca Öğrenin: Japanese The Game

0
PAYLAŞ

Japonca öğrenmek istiyorsunuz ama iş cümle kurmaya gelince işler karışıyor mu? İmdadınıza bu eğlenceli oyun kartları yetişiyor.

Japanese: The Game adlı oyun kartları, rakibinize karşı cümleler kurarak bir yandan Japonca öğrenmenizi sağlıyor. Kurduğunuz cümlelerin seviyesine göre puan alıyor, rakibinizin kartlarını eleyebiliyorsunuz. Oyunun nasıl oynandığına dair şöyle bir videosu var:

Oyunun orijinal destesi 72 kartla geliyor. Kartlar, oyuncuların Japonca cümle yapısıyla aşina olmalarına yardımcı olurken, temel kavramları ifade etmelerine olanak sağlayacak birçok yararlı kelimeyi de öğretiyor.

Kartlardaki kelimelerin nasıl telaffuz edildiğini duymak içinse telefonunuza oyunun ücretsiz yardımcı uygulamasını indirip kartı taramanız (veya iOS için sadece kodunu girmeniz) yeterli.

$25.99 (yaklaşık 77,5 TL) şeklinde fiyatı olan orijinal destenin yanında genişleme paketleri de mevcut. Anime, Kaijuu, Japon yemekleri, seyahat, iş hayatı, çekimler gibi çeşitli temalardaki genişleme paketlerinin ise her biri $15.99 (yaklaşık 47,5 TL). Ne yazık ki oyunun Türkçe versiyonu henüz yok. :(

Japanese: The Game adlı kart oyununun resmi sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

PAYLAŞ
Önceki makaleEren Başbuğ ve Ayumi Ueda İle Anime Müzikleri
Sonraki makaleAnime Film Gösterim/Atölye Etkinliği: Bakemono no Ko
Grafik ve web tasarımcısı. Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Grafik Tasarımı’ndan mezun. Bilge Adam’da grafik ve web tasarımı, Anima Okul’da Dijital İllüstrasyon ve Konsept Tasarımı eğitimlerini tamamladı. Araya birkaç dönem Japonca sıkıştırdı. Geçtiğimiz yıllar içinde online ve basılı çeşitli yayınlarda anime ve manga üzerine yazıları ve röportajları yayınlandı; bunlardan en uzunu Oyungezer’de 6 yıl süren anime köşesi oldu. Anime film gösterimleri ve etkinlikler düzenledi. İçerik editörlüğü yaptı. Şu anda Manganimetr’de yazıyor. Yandan yandan figür koleksiyonu yapar, dizilere sarar, Doctor Who’yu ayrı bir sever, koşturur. Ortaya bir çıkıp bir kaybolabilir.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK