İlk VR Mecha Oyunu: Argyle Shift

İlk VR Mecha Oyunu: Argyle Shift

1
PAYLAŞ
İlk VR Mecha Oyunu: Argyle Shift

Bandai Namco, bu hafta Tokyo’da açacağı sanal gerçeklik merkezi VR ZONE’da, dünyanın ilk VR mecha oyunu olan Argyle Shift’i gösterecek.İlk VR Mecha Oyunu: Argyle Shift

Japon oyun firması Bandai Namco‘nun, sanal gerçeklik teknolojisini insanlara tanıtmak için Tokyo’da açacağı “VR ZONE: Project i Can” isimli merkezin haberini geçenlerde vermiştik. İşte bu merkezin en sıkı demolarından biri olacağı kesin görünen bir VR mecha oyunu hakkında bilgiler geldi.

Argyle Shift isimli bu oyun projesinin yönetimi, oyunseverlerin Tekken’den tanıdığı Katsuhiro Harada‘nın elinde. Oyundaki dünya yaratımı ve senaryo, ünlü anime yönetmeni ve mecha tasarımcısı Shinji Aramaki‘den (Appleseed, Appleseed Ex machina, MADOX-01, Halo legends, Megazone 23 Part III) geliyor. Mechaların kendileri ise, mecha tasarımcısı Takayuki Yanase (Broken Blade, GITS: Arise, Mobile Suit Gundam 00, Eureka Seven) tarafından hazırlanmış.

Unreal Engine 4 ile hazırlanan Argyle Shift, oldukça güzel görünüyor. Ayrıca fotoğraflardan anlaşıldığı kadarı ile çok kişilik oyun seansları da mümkün olacak. Eğer 15 Nisan tarihinde Tokyo’da olacaksanız, VR ZONE açılışını kaçırmamanızı öneriyoruz.

Kaynak: Inside games

1 YORUM

  1. küçükken dokunmatik ekranlı bilgisayarları ve içinde oldugumuz oyunları hayal ederdik şimdi ise aradan cok değil 10 13 yıl kadar geçmişken dokunmatik ekran sıradan vr ise yavaş yavaş gerçekleşiyor bakalım bunlar 1 yada 2 asır yada milenyum sonra teknoloji nerelere gelicek yada var olacakmı merak konusu

BİR CEVAP BIRAK